В Україні з’являться свої “шерифи”. Що робитимуть і чим відрізнятимуться від дільничних

У Міністерстві внутрішніх справ України анонсували подальшу реформу поліції. Замість звичних дільничних, в областях з’являться правоохоронці нового формату – поліцейські офіцери громади.

OBOZREVATEL з’ясував, чим відрізняється український аналог американського шерифа від старих дільничних і як вони будуть працювати.

Ближче до людей
Проєкт “Поліцейський офіцер громади” було запущено навесні 2019 року, і, як обіцяли в МВС, до кінця 2020 року він почне працювати на всій території України. Один із сенсів реформи – зробити поліцейського ближчим до людей.

Сьогодні через брак кадрів у Нацполіції за одним поліцейським закріплено відразу кілька ділянок, за які він відповідає. Крім того, за потреби його можуть залучити до інших заходів, зокрема забезпечення правопорядку під час мітингів, конвоювання злочинців або охорони держустанов.

Виходить, що правоохоронець через великі обсяги роботи фізично не встигає реагувати на всі проблеми своїх ділянок.

Тепер передбачається, що кожен офіцер працюватиме тільки на території своєї громади і займатиметься тільки її проблемами. Тобто залучати до інших видів правоохоронної діяльності офіцера громади не зможуть. Крім того, для закріплення “зв’язку” між населенням і поліцейським останній буде проживати на території своєї громади.

У Нацполіції зазначають, що головне завдання поліцейського офіцера громади – орієнтуватися на потреби місцевого населення, підтримувати постійний контакт із жителями та щодня забезпечувати порядок на своїй території.

Забезпечення й оплата
Для того, щоб поліцейський офіцер громади міг гідно виконувати свої обов’язки, його буде забезпечено особистим службовим автомобілем, обладнаним робочим місцем і зарплатою від 14 тисяч гривень. Крім того, усю документацію правоохоронець вестиме в електронному вигляді.

У Нацполіції додали, що кожен майбутній поліцейський громади зобов’язаний пройти перевірку на поліграфі та співбесіду, зокрема, з представниками тієї ОТГ, де він хоче працювати.

Читайте також  10-12 класів у містечках не буде

Один за чотирьох
Як розповів OBOZREVATEL заступник начальника Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області, капітан поліції Володимир Богоніс, поліцейський офіцер громади серйозно відрізняється від дільничного, як за рівнем професіоналізму, так і за функціональними обов’язками.

“Поліцейський офіцер громади втілює в собі чотирьох правоохоронців одночасно – це дільничний, патрульний поліцейський і ювенальний поліцейський. А також це поліцейський “дозволу”, який контролює обіг зброї, дозволи на неї та її зберігання”, – розповів Богоніс.

Правоохоронець додав, що офіцер буде зобов’язаний звітувати перед громадою, а якщо його робота буде незадовільною, то “поліцейський там працювати не буде”.

Зазначимо, що сьогодні в Україні працюють 248 поліцейських офіцерів громади в 168 ОТГ семи областей: Дніпропетровської, Черкаської, Рівненської, Волинської, Кіровоградської, Харківської та Хмельницької.

Крім того, зараз проходить навчання 121 поліцейський із 16 областей: Закарпатської, Львівської, Тернопільської, Волинської, Рівненської, Хмельницької, Миколаївської, Кіровоградської, Запорізької, Донецької, Луганської, Київської, Дніпропетровської, Житомирської, Полтавської та Сумської.

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело