Лікарі закликають позбутися килимів, постіль “просмажувати” на сонці, а штори змінити на жалюзі

Багато людей не підозрюють, що мають алергію на пилового кліща
Не можете позбутися нежитю або хронічного кашлю? Домашні постійно покашлюють вдома, тоді як на вулиці їм стає легше? В такому випадку слід перевіритися на алергію на пил — а точніше, на кліща, який в ньому живе.

Ясна річ, наші домівки не є стерильними. І навіть коли щодня проводити вологе прибирання, пилу не позбутися. Бо пил — це не лише мікрочастки, що летять з меблів чи книг. Це й наші клітини шкіри — скажімо, кожна людина щодня втрачає 1,5 грами відмерлого епідермісу, який стає пилом. А також домівкою та їжею для побутового кліща.

— Додайте до цього епідерміс домашніх тварин, частинки тканин та пуху з одягу чи постілі, цвіль, залишки їжі, пил на гардинах чи на високих шафах, куди важко добратися під час звичайного прибирання — от і маємо, що пил у хаті є завжди, — каже Олена Бачинська, лікар-алерголог. — А у ньому живуть побутові кліщі — істоти, яких не побачиш неозброєним оком (для цього їх треба збільшити у 50 разів). Скажімо, у грамі пилу може жити до 20 тисяч особин.

Найрозповсюдженішими є кліщі “дерматофагоїдес птеронісінус” та “дерматофагоїдес фаріна”. Вони точно є в кожній квартирі. Живуть у килимах, матрацах, оббивці м’яких меблів, подушках, м’яких іграшках.

Саме вони винні у більшості випадків дитячої алергії, а у дорослих викликають хронічний кашель, алергічний риніт, кон’юнктивіт, свербіж шкіри, бронхіальну астму. Особливо вони люблять вологі, затемнені та теплі місця — такою є, скажіно, наша постіль. І хоча пилові кліщі не кусають, не смокчуть кров, не розносять інфекцію, алергени присутні в їх хітіні, а також у продуктах життєдіяльності.

Читайте також  Залишили помирати у фойє на лавці: лікарі нахабно вигнали пораненого активіста з лікарні

— Чи можна виселити пилового кліща з наших домівок?

— Повністю ні, адже ці кліщі живуть лише поруч з людиною — вони живляться нашим відмерлим епідермісом, волокнами тканин, крихтами їжі. Проте зменшити кількість кліщів цілком можливо. Для цього не дозволяйте пилу накопичуватися — щодня провітрюйте кімнати, робіть вологе прибирання усіх поверхонь (підлогу добре мити міцним розчином звичайної солі — на відро воли 5 столових ложок солі). Слідкуйте за вологістю у квартирі — ці істоти не виносять, якщо вологість є меншою за 40%.

Постільну білизну слід міняти не рідше, ніж раз на тиждень. Причому прати її треба у воді, температура якої не нижче 60 градусів — це вбиває кліщів. А також періодично провітрюйте подушки, ковдри, матраци, виставляйте їх на сонце, а взимку — на мороз. Адже кліщ має прозоре тіло, яке не виносить сонячного світла. Також він не переносить мінусової температури. Подушки з пухом і пір’ям краще замінити на синтепонові або на ті, як мають протиалергенний склад.

Щоб захисити від кліщів меблі, одягайте на них спеціальні чохли, які легко знімати, щоб прати і прасувати. Оскільки звичайний порохотяг не витягує кліщів, краще позбутися килимів, які є справжніми пилозбірниками. А стіни кімнат звільніть від зайвих предметів, на яких може скупчуватися пил — картин, поличок. Важкі гардини та штори поміняйте на жалюзі, які легко миються. Або періть штори раз на тиждень.

Книжкові полиці мають бути закриті скляними дверцятами, не тримайте на поверхні газети, журнали. М’які іграшки слід регулярно прати та виставляти на повітря. Повторюю: так ви не позбудетеся пилових кліщів, але зменшити їх кількість до безпечного стану, щоб організм не реагував алергією.

Читайте також  Потужний соціальний ролик проти суїциду дітей (ВІДЕО)

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело -