Шість видів коронавірусу виявили на ринках у В’єтнамі

Команда вчених виявила шість видів коронавірусу на в’єтнамських ринках ще в 2013-2014 роках.


Про це йдеться на порталі препринтів BioRxiv.

Вчені досліджували ринки, де продавали м’ясо кажанів, дикобразів, щурів та інших тварин, які в країні вважаються делікатесом.

За допомогою ПЛР-тестування вони виявили одразу шість різних коронавірусів у зразках крові, фекалій та інших виділень цих тварин. Серед них були і бета-коронавіруси, до яких відноситься SARS-CoV-2, який і викликав світову пандемію COVID-19.

Як виявилося, віруси були знайдені на 24 ринках, 60% ферм і 94% підприємств, які виробляють добрива з посліду кажанів. Коронавіруси знайшли і у 74,8% летючих мишей, 6% малайських дикобразів і у 6,3% бамбукових щурів.

Також вчені виявили, що кількість інфікованих зразків зростала в залежності від того, як те чи інше тварина просувалося по ланцюжку “природа-ресторан”. Наприклад, в природі кількість заражених щурів становила 20,7%, на ринках – 32%, а в ресторанах вже 55,6%.

Дослідники вважають, що зараження тварин відбувається через змішування фекалій різних видів або через пряму передачу патогена від одного виду до іншого. Так вони пояснюють той факт, що у фекаліях гризунів знайшли віруси, характерні для птахів і кажанів.

Читайте також  Можна навіть нічого не підозрювати: вчені розповіли про "підступну" поведінку штаму Омікрон. Які симптоми варіанта омікрон?

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело