Держдума РФ “обнулила” президентські терміни Путіна. Він знову зможе балотуватися на виборах

Цю поправку внесли до конституції Росії.

Державна дума Росії підтримала поправку до конституції РФ, яка “обнуляє” президентські терміни Володимира Путіна. Відповідно, він матиме законне право балотуватися на наступних виборах 2024 року.

Відповідне рішення було ухвалене на засіданні 10 березня після промови Путіна.

Згідно із текстом поправки, яку внесла депутатка від путінської фракції “Єдина Росія” Валентина Терешкова, пропоноване у змінах до Конституції обмеження двох президентських термінів “не перешкоджає особі, яка обіймала і (або) обіймає посаду президента Російської Федерації на момент набуття чинності цієї поправки, брати участь як кандидат на виборах президента Російської Федерації після включення зазначеної редакції в текст Конституції РФ на встановлену поправкою допустиму кількість термінів, незалежно від кількості термінів, протягом яких зазначена особа обіймала і (або) обіймає цю посаду на момет  набуття чинності цієї поправки”.

Таким чином депутати Держдуми фактично дозволили Путіну балотуватися на наступних президентських виборах 2024 року і, теоретично, на наступних виборах після них – аж у 2030 році.

Нагадаємо, 10 березня в Державній думі Росії під час розгляду у другому читанні законопроєкту про внесення поправок до Конституції РФ було запропоновано

У Держдумі РФ збираються зняти обмеження з кількості президентських термінів. Туди вирушив Путін
скасувати обмеження на кількість президентських термінів або обнулити терміни чинного президента. Ініціатива належить депутатці від “Єдиної Росії” Валентині Терешковій. Своєю чергою лідер фракції Сергій Неверов заявив, що його однопартійці готові підтримати пропозицію.

Раніше Путін заявив, що не збирається очолювати Держраду, якщо цей орган буде наділений особливими повноваженнями – на його думку, це може призвести до двовладдя в країні. Також він збирається запровадити низку змін до російської конституції та запропонував провести “всенародне голосування” з цього приводу. За словами російського президента, потреби замінювати конституцію РФ немає, однак зміни, які він запропонував, суттєво вплинуть на суспільно-політичний лад країни.

Читайте також  У Держдумі запропонували Києву прибрати з Конституції розділ про Крим

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело