Традиції Благовіщення: чому завтра незаміжнім дівчатам краще не сидіти вдома

7 квітня християни святкують Благовіщення.

Це одне з дванадцяти найбільших свят у році, пише “Експрес”.

Цього дня архангел Гавриїл сповістив Діві Марії про майбутнє народження Ісуса Христа.

У народі вважають, що Благовіщення навіть більше свято, ніж Великдень. Цього дня радять пильно стежити за природними явищами.

“Погода на Благовіщення розкаже, яким буде Великдень і чи вдосталь буде урожаю цього року, — розповідає Експрес-онлайн Стефанія Гвоздевич, український етнограф. — Прикмети, пов’язані з цим святом, зафіксували ще у ХІХ — ХХ столітті. Існує повір’я, що яка погода спостерігатиметься на Благовіщення, такою буде й на Воскресіння. Якщо завтра, перед сходом сонця, буде ясно і тихо, варто чекати доброго врожаю зернових — кукурудзи, збіжжя, гречки. А якщо на свято ще лежатиме сніг, то літо буде неврожайним. Якщо трішки морозно — добре вродять огірки. Якщо ж буде туман, слід чекати повені”.

За словами народознавця, у день Благовіщення категорично заборонена будь-яка фізична робота, а праця на городі — взагалі гріх.

З давніх-давен вважали, що від Введення, 4 грудня, до Благовіщення земля спить, і турбувати її не можна.

“Наші предки вірили, що якщо дівчина на Благовіщення вийде з дому і знайде дорогою первоцвіт, то до кінця року вийде заміж. Тому молодицям не варто цього дня сидіти вдома. Якщо ж на річці людина побачить ряску, то житиме довго і буде здоровою. Додам, що у храмах на Благовіщення освячують воду, просфору та зерно для посіву”, — зазначає Стефанія Гвоздевич.

Читайте також  Справедливість буде встановлено: Зеленський озвучив власні сподівання. Початок покладено

Шукайте деталі в групі Facebook


Інформує -