У Фінляндії запропонували перейти на 4-денний і 6-годинний графік роботи

Новий прем’єр-міністр Фінляндії – 34-річна Санна Марін, яка позбавила Олексія Гончарука звання наймолодшого прем’єр-міністра в світі, запропонувала обговорити гнучкий графік роботи для своєї країни – чотириденний робочий тиждень і шестигодинний робочий день. Про це повідомляє Daily Mail.

“Я вважаю, що люди заслуговують на те, щоб проводити більше часу зі своїми сім’ями, улюбленими, захопленнями і іншими аспектами життя”, – сказала Марін.

Ця пропозиція відразу ж було сприйнято міністром освіти Лі Андерссон, лідером Лівого альянсу Фінляндії. За її словами, вкрай важливо, щоб громадяни фіни працювали менше. “Справа не в тому, щоб керуватися жіночим стилем управління, а в тому, щоб пропонувати допомогу людям і виконувати обіцянки, дані виборцям”, – повідомила Андерсон.

У Фінляндії в даний час громадяни працюють вісім годин на день, п’ять днів на тиждень.

Нагадаємо, до того як Марін стала прем’єр-міністром, вона займала пост міністра транспорту Фінляндії. Перебуваючи на цій посаді, Марін виступала за більш короткі робочі тижні, щоб поліпшити взаєморозуміння і продуктивність співробітників.

Тим часом в Україні нардепи з партії “Голос” запропонували збільшити робочий тиждень для вчителів і скасувати їм надбавки. Міносвіти виступило проти подібної ініціативи.

Нагадаємо, ідея про скорочення робочого тижня – нова. Так, в Давосі всім запропонували перейти на чотириденний робочий тиждень, щоб збільшити якість і креативність.

Читайте також  Невідомий влаштував криваву різанину у Фінляндії: є постраждалі

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело