Як відомо, у світі є тільки чотири основні кольори паспортів.
І в кожної країни свої причини вибору кольору обкладинки цього документа, пише maximum.fm.
Червоний
Найпоширеніший колір. Паспорти з червоною обкладинкою вибирають країни з комуністичним минулим або теперішнім. Це – громадяни Словенії, Китаю, Сербії, Росії, Латвії, Румунії, Польщі, Грузії.
Члени Євросоюзу, крім Хорватії, також використовують паспорти бордового та інших відтінків червоного. Країни, зацікавлені у вступі в ЄС, наприклад, Туреччина, Македонія і Албанія, змінили кольору паспортів на червоний кілька років тому.
Синій
Наступний за поширеністю колір. Синя обкладинка символізує “новий світ”. У 15-ьох карибських країн сині паспорти. У блоку південноамериканських країн синій колір паспорту символізує зв’язок з Меркосуром – торговим союзом (Бразилія, Аргентина, Парагвай). Крім Венесуели, вона теж входить в цей союз, але паспорти її громадян червоні. Паспорт громадянина США став синім тільки в 1976 році. Такий колір основного документа мають і українці, які ще не перейшли на ID-картки.
Зелений
Паспорт більшості мусульманських країн зелений. Наприклад, у Марокко, Саудівської Аравії, Пакистану. Зелений вважається улюбленим кольором пророка Мухаммеда і є символом природи і життя. Документи різних відтінків зеленого є і у громадян Західної Африки, наприклад, Буркіна Фасо, Нігерії, Нігеру, Берега Слонової кістки та Сенегалу. У їхньому випадку колір показує приналежність до Економічної спільноти країн Західної Африки.
Чорний
Найрідкісніші паспорти – з чорною обкладинкою. Такі є у громадян деяких африканських країн – Ботсвани, Замбії, Бурунди, Анголи, Чаду, Конго, Малаві та інших. Також чорні паспорти мають новозеландці, тому що чорний – національний колір цієї країни.
На цій карті країни розфарбовані в кольори паспортів громадян:
Шукайте деталі в групі Facebook