“Помилка пілотів мінімальна”: в МАУ прокоментували катастрофу в Ірані

Український літак авіакомпанії МАУ, який розбився вранці 8 січня під Тегераном (Іран), встиг набрати висоту 2 400 м перед катастрофою. Тому ймовірність помилки пілотів мінімальна.

Про це під час брифінгу 8 січня заявив віцепрезидент із льотної роботи МАУ Ігор Сосновський (щоб подивитися відео, доскрольте сторінку до кінця).

“Гапоненко Володимир – командир, 11 600 годин нальоту. Майже весь наліт на Boeing 737. 5,5 тисячі командирського нальоту. Наумкін Олексій – інструктор на літаку, який перебував як посилений екіпаж, – 12 000 годин нальоту. 6 600 як КПС на 737. Другий пілот Хоменко Сергій – 7 600 годин нальоту на літаку 737”, – розповів він про загиблих асів.

“З огляду на складність самого рейсу, його тривалість, на літаку був посилений екіпаж. Відпочивав у готелі Тегерана перед вильотом. Знаючи, що Тегеран не є простим аеропортом, наші всі підготовки всього льотного складу 737 останні кілька років проводяться винятково в аеропорту Тегерана. Тому в процесі перевірок визначається майстерність льотчиків саме для того, щоб оцінити їхні дії в аварійній ситуації”, – додав Сосновський.

Зі свого боку технічний директор МАУ Олександр Шапієв уточнив, що літак, який розбився, був абсолютно новим. Він був закуплений безпосередньо у заводу Boeing у 2016 році. Останню перевірку проходив 6 січня. Жодних зауважень за її підсумками не надходило. “Літак був справний, від екіпажу не було претензій”, – сказав він.

Також президент МАУ Євген Дихне закликав коментувати тільки перевірену інформацію з поваги до людей, які були на борту лайнера.

“Я висловлюю глибокі співчуття сім’ям загиблих, всім людям, яким вони були дорогі. Це був один з найкращих наших літаків”, – сказав він зі сльозами на очах.

Читайте також  Загинули всі! Розбився пасажирський літак, на борту було 66 осіб

Також Дихне додав, що через трагедію компанією ухвалене рішення скасувати на невизначений термін польоти в Тегеран. За його словами, спеціальний орган розслідування створить комісію для роботи на місці катастрофи. У ньому братиме участь і МАУ.

В авіакомпанії підтвердили, що, за попередніми даними, на борту загинуло 167 пасажирів, двоє з яких – громадяни України, і 9 членів екіпажу (також українці).

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело