Повернення військовозобов’язаних до України: чи можуть вдатися до примусу

Повернення військовозобов’язаних до України: чи можуть вдатися до примусу

Стефанішина каже, що “у питаннях війни немає приємних рішень”.

Україна не буде примусово повертати чоловіків призовного віку з-за кордону. А облік у ТЦК не означає “автоматичну мобілізацію на фронт”.

Про це заявила віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина в інтерв’ю DW.

“Обмежень і примусового повернення громадян України будь-якої статі чи віку до країни, яка воює, не буде. Але у питаннях війни немає приємних рішень. Давайте не забувати, що війна триває і ми маємо її виграти”, – наголосила Стефанішина.

За її словами, у травні Україну відвідає єврокомісарка з питань внутрішніх справ і міграції Ілва Йоганссон. Під час візиту вона обговорить з владою питання подальшого юридичного статусу українців за кордоном. Адже чинний механізм тимчасового захисту в ЄС діятиме до березня 2025 року.

Також Стефанішина повідомила, що надання своїх даних територіальним центрам комплектування та соціальної підтримки не означає автоматичну мобілізацію на фронт.

“Україна ухвалила закон про мобілізацію і ми маємо розуміти, у якому обсязі ми можемо заміняти хлопців на фронті. Йдеться про потенціал мобілізації – облік і інформацію. І це першочергова мета нашого рішення”, – заявила віцепрем’єрка.

Нагадаємо, новий Закон про мобілізацію набере чинності вже від 18 травня. Однією з норм є обов’язок оновити свої дані протягом 60 днів. Якщо не з’явився до ТЦК протягом цього часу, то центр звертається до поліції, яка вносить цю людину до відповідної бази розшуку.

Читайте також  Порошенко вручив державні нагороди Маккейну та Грему

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело