Долар продовжує дивувати “стрибками”: чого чекати українцям вже на свята?

Долар продовжує здавати позиції перед гривнею, оновлюючи річні мінімуми. Опитані НВ Бізнес банкіри впевнені, що є всі підстави для подальшого зміцнення нацвалюти

Курс гривні 19 грудня на міжбанку зафіксував свій черговий чотирирічний максимум в 23,28 грн/$. 20 грудня в банках ціна покупки долара наблизилася до позначки 23 грн/$, а в деяких обмінних пунктах валюти в Києві американську валютускуповували навіть нижче цього рівня.

НБУ врятував долар від різкого падіння:
Незвичне зміцнення гривні до кінця року пов’язане з надмірною пропозиції доларів на валютному ринку. «На цьому тижні відчувалося явне переважання продажів. НБУ стійко стримував натиск з боку нерезидентів і експортерів, викуповуючи основні обсяги пропозиції, що запобігло обвальному ослабленню долара. Так, за нашими оцінками, за рахунок покупок НБУ міжнародні резерви на цьому тижні поповнилися на близько $0,57 млрд», — розповів НВ Бізнес старший аналітик Райффайзен Банк Аваль Михайло Ребрик.

Тільки в п’ятницю, за словами начальника відділу продажів казначейських продуктів ОТП Банку Юрія Крохмаля, НБУ був змушений викупити $250 млн, що забезпечило плавне зміцнення гривні і вберегло долар від різкого обвалу. «Явно переважала пропозиція валюти, яка була забезпечена успішним розміщенням ОВДП Міністерством фінансів, зокрема 4-річних паперів, на які, традиційно, основний попит пред’являють нерезиденти. Відбулися також великі продажі валюти з боку експортерів», — сказав він.

Свята збільшать пропозицію валюти:
Всупереч очікуванням, вивільнення істотних запасів гривневої ліквідності з Єдиного казначейського рахунку не відбудеться. Особливо, з урахуванням рішення уряду обмежити фінансування бюджетних програм, вважає Ребрик. «Більш того, на тлі труднощів з виконанням бюджету висока ймовірність неповної/несвоєчасної компенсації ПДВ. І не виключено, що держкомпанії, та й приватний сектор „попросять“ „допомогти“ з наповненням скарбниці, наприклад, за рахунок сплати податків авансом. Це певною мірою нівелює передумови для посилення девальваційного тиску. Навпаки, в передсвяткові та святкові дні можна очікувати активізації продажів валюти з боку населення», — зазначив банкір.

Читайте також  В Україні прийняли дуже важливий закон для всіх військових: президент підписав

Гривня продовжить ралі в останній тиждень року:
Банкіри вважають, що є всі передумови для подальшого зміцнення курсу гривні.

За словами Михайла Ребрика з Райффайзен Банк Аваль, суди у справі Приватбанку були перенесені, є певні позитивні сигнали про зрушення в питанні укладення нового договору з РФ про транзит — інформаційний фон на цей момент залишається відносно нейтральним.

«Баланс фундаментальних і технічних факторів грає на користь подальшого зміцнення гривні, яке, ймовірно, буде стримуватися більш інтенсивними покупками валюти з боку НБУ. Тому за відсутності ситуативних потрясінь, ймовірне зміцнення USD/UAH аж до 23,10−23,15 до кінця 2019 року», — очікує він.

З ним погодився і Юрій Крохмаль з ОТП Банку. «Останній робочий тиждень 2019 року не має піднести несподіванок. З одного боку, іноземні компанії та інвестори вже будуть істотно знижувати свою активність напередодні католицького різдва, з іншого боку Міністерство фінансів вже оголосило про те, що припиняє фінансування не захищених статей бюджету, через що, ймовірно, вже не буде агресивно залучати ресурси і не буде різкого вливання гривні на ринок. Ймовірно, курс залишиться в діапазоні 23.20 ~ 23.50», — резюмував він.

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело