Вчені винайшли метод продовження людського життя

Американські вчені розробили метод генної терапії, що дозволяє збільшити тривалість життя. Він націлений на комплексне лікування відразу всіх хвороб, пов’язаних з віком.

 

Результати дослідження опубліковані в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences.

У міру старіння у людини починають розвиватися так звані вікові захворювання: серцева та ниркова недостатність, діабет, ожиріння та інші. Часто вони пов’язані між собою, і наявність будь-якої однієї хвороби збільшує ризик розвитку інших.

Традиційна медикаментозна терапія зазвичай акцентується на окремих захворюваннях, ігноруючи їх взаємозв’язок. В результаті пацієнти приймають кілька ліків, що збільшує ризик негативних побічних ефектів.

Американські вчені з Гарвардського університету і Гарвардської медичної школи з’ясували, як за допомогою генної терапії можна поліпшити загальний стан здоров’я літніх людей, полегшити або навіть вилікувати численні вікові захворювання, збільшити тривалість життя.

У попередніх дослідженнях фахівці виявили, що експресія трьох генів – FGF21, sTGFβR2 і αKlotho позитивно впливає на здоров’я і тривалість життя мишей. Вчені припустили, що введення додаткових копій цих генів мишам сприятиме боротьбі зі старінням.

У новому дослідженні автори повідомляють про створення методу генної терапії, заснованому на доставці генів, пов’язаних з довголіттям, за допомогою аденоасоційованого вірусу AAV8.

“Результати, які ми побачили, були приголомшливими. Цілісне вирішення проблеми старіння за допомогою генної терапії може бути більш ефективним, ніж частковий підхід, який існує в даний час”, – наводить слова першого автора дослідження листопада Девідсона (Noah Davidsohn) прес-служба інституту Вісса при Гарвардському університеті.

Використовуючи серотип AAV8 як засіб доставки, вчені створили окремі конструкції генної терапії для кожного з генів (їх називають трансгенами). Вірусний вектор доставляв трансгени в клітину організму і вбудовувати в ДНК. Таким чином потрібний білок починав вироблятися активніше.

Читайте також  Чому корисно носити медичну маску - вчені дали відповідь

Трансгени, як окремо, так і в поєднанні, щоб перевірити наявність синергетичного ефекту, доставлялися в клітини мишей з ожирінням, діабетом другого типу, серцевою і нирковою недостатністю.

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело -