Груп інвалідності більше не буде: тепер система діятиме по-новому. Геть Радянщину!

В Україні планують відмовитися від системи градації інвалідності за групами та перейти до Міжнародної класифікації функціонування, що діє в Європейському Союзі. Таким чином уряд хоче позбутися системи інвалідності, яка залишилася ще з радянських часів.

Про це повідомила голова комітету Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, депутатка від фракції «Слуга народу» Галина Третьякова, пише «Громадське».

«Ми імплементуємо до українського законодавства Міжнародну класифікацію функціональності, її вже перекладено на українську мову, але до кінця не проведено систему її ратифікації», – сказала вона.

За її словами, таким чином соцполітика держави щодо людей з інвалідністю та виплати будуватимуться не на групах, як це було раніше, а на розрахунку відсотка втрати працездатності, як це рекомендує Всесвітня організація охорони здоров’я. Зміни мають сприяти збільшенню частки людей з інвалідністю на ринку праці.

Зараз, як сказала Галина Третьякова, Державна служба з питань праці стежить, щоб 4% робочих місць у приватному секторі надавали людям з інвалідністю. У разі недотримання квоти представники бізнесу отримують штрафні санкції. У комітеті з питань соцполітики планують також додати квотування і на держслужбі.

Читайте також  Під ударом може опинитися Львів: астролог назвав чотири регіони України, які атакує Росія

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело -