“Судити по новому”: зарплати суддів починаються від 45 тисяч гривень, та шалені штрафи за відвід судді

Нардепи ухвалили судову реформу. У другому читанні її розглядали в сесійній залі рекордно довго – три тижні. Але наприкінці не минулося без скандалу. Низка правок внесена без розгляду, на вимогу комітету. Тож голосування супроводжувалося звинуваченнями в неперсональному голосуванні та вигуками “Ганьба!”. Про це йдеться в сюжеті програми “ТСН.19:30“.

“У цьому законі є норма, якою термін досудового слідства визначається не з моменту вручення підозри, а з моменту внесення в ЄРДР. Ви знаєте, що є злочини, розслідування яких займає набагато довше часу, аніж рік або півтора. Відповідно, це була вимога “Опозиційного блоку”, що вони дають голоси за ці поправки. А відповідно обмежується термін досудового слідства по Януковичу і всіх подільниках Януковича”, – говорить нардеп від БПП Сергій Лещенко.

Що ще в судовій реформі депутати ухвалили останньої миті, вони й самі не збагнули. Адвокат Сергій Власенко вважає, що доступнішим для громадян суд не став. Зростають судові мита для громадян, запроваджується інститут “зловживання правами”.

“Якщо ви прийшли в справу і бачите, що вашу справу слухає очевидно упереджений суддя, і ви, не дай Боже, заявили йому відвід, то другий відвід – це зловживання правами, штраф до 30 тисяч гривень. Третій – це систематичне зловживання правами. Штраф до 160 тисяч гривень”, – говорить нардеп від “Батьківщини” Сергій Власенко.

Зростуть і зарплати суддів. Рядовий служитель місцевого суду зароблятиме близько 45 тис. грн, платня судді Верховного суду стартуватиме від 100 тис. грн, а сягатиме 350 тис. грн. Окрім очевидної несправедливості, коли суддя заробляє в десятки або й сотні разів більше, ніж учитель чи лікар, вважає Віктор Пинзеник, є ще одна проблема.

Читайте також  Луческу торгується з "Динамо" за гравця збірної України

“Корупція і зарплата – це не одне й те саме. Я ще раз хочу наголосити: неможливо купити чесність. Хтось хоче заплатити мільйон за чесну людину? Ні – він або чесний, або ні”, – каже нардеп від БПП Віктор Пинзеник.

Запорукою чесності суддів будуть декларації – їхні та родичів, запевняє народнофронтівець Леонід Ємець. Усі норми судової реформи, яку він підтримав, Ємець вважає технічними і маловажливими, окрім однієї. Єдина судова практика – щось на зразок американського прецеденту: Верховний суд тлумачитиме, як чинити в кожному виді справ, тож судді першої інстанції не тлумачитимуть закони.

Втямити, що ще нардепи в результаті ухвалили, вони зможуть, коли побачать підписаний спікером текст закону. Далі його скерують до президента, який і є автором реформи.

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело -

Загрузка...
загрузка...