“У мені немає ні краплі української крові”: Сенцов пояснив, чому вважає українців і росіян братами

Колишній в’язень Кремля Олег Сенцов вважає, що українські та російські народи мають спільне походження, проте українці об’єднуються навколо своєї системи цінностей.

Про це Сенцов написав у Facebook.

“У мені немає ні краплі української крові, якщо розглядати питання походження. Але я громадянин України, народжений на її землі, як і багато з нас, хто усвідомив причетність і відповідальність за свою країну, там, на Майдані і хто брав активну участь в боротьбі за справжню незалежність своєї батьківщини”, – підкреслив режисер.

За його словами, він гордий називати себе українцем і бути частиною нової української нації, яка “не формується виключно за національною ознакою, а об’єднується насамперед загальною системою цінностей”.

“У цьому і є наша головна і глибинна відміна від сучасних росіян, які складаються, до речі, не з одних лише “русских”, які почали розвиватися, а точніше деградувати в абсолютно іншу сторону. Головний розлом відбувся в 2014 році і привів до війни, в якій ми захищаємо свою країну і свій вибір жити так, як ми хочемо”, – пише Сенцов.

“Як на мене, дивно заперечувати родинне походження українського та російського народів, як і намагатися вибудувати українську націю по чистоті крові або не помічати, що ми всі різні і об’єднані насамперед любов’ю до України. Коли Каїн убив Авеля, він не перестав вважатися його братом, але він став при цьому вбивцею. А це важливіше будь-яких суперечок про родинне коріння”, – додав він.

Читайте також  Відпочинок родини генпрокурора Луценка на Сейшелах орієнтовно вартував не менш ніж 50 тисяч євро

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело -