Апеляційний суд Лондона і Уельсу задовольнив апеляційну скаргу Приватбанку на рішення суду першої інстанції, яким визнали справу банку проти його колишніх власників Коломойського і Боголюбова такою, яка не є у юрисдикції цього суду.
Про це повідомляє прес-служба банку.
“Судовий наказ про всесвітній арешт активів, який було отримано в грудні 2017 року, залишається чинним до винесення судового рішення по суті.
В своєму рішенні Апеляційний суд в повній мірі задовольнив апеляційну скаргу Приватбанку щодо всіх питань, повністю скасувавши рішення, винесене суддею Фанкортом в грудні 2018 року”, – йдеться у повідомленні.
Судді Апеляційного суду дійшли висновку, що “банк має достатню для судового розгляду справу для повного відшкодування 1,9 млрд дол США (включно з процентами – 3 млрд дол США) як заявлено в позовних вимогах”.
Апеляційний суд постановив, що, “за обставин, коли позов про шахрайство передбачає те, що визначено суддею як шахрайство та відмивання коштів в особливо великих розмірах”, то позов Банку повинен розглядатися по суті в Англії.
Суд також відмовив у наданні відповідачам дозволу на оскарження рішення, та зобов’язав їх подати лінії захисту проти позову до кінця листопада.
В свою чергу, декілька днів тому, президент України Володимир Зеленський пообіцяв захищати інтереси країни в питанні оскарження націоналізації ПриватБанку його колишніми акціонерами.
“Подивимося на результат (судового спору про повернення акцій ексвласникам банку. – Ред.). Якщо він буде такий, що треба буде захищати країну – я захищатиму нашу державу”, – повідомив Зеленський на пресмарафоні у Києві в четвер, 10 жовтня.
За його словами, Міжнародний валютний фонд та інші партнери країни стурбовані ситуацією навколо оскарження націоналізації.
“На зустрічі з ними я завжди запитую: так ви хочете, щоб я якось впливав на це? Ні, ви як президент краще цього не робіть. А що я маю вчинити? Ви якось не впливайте, але впливайте. Це дуже цікава позиція”, – заявив Зеленський.
Водночас глава держави додав, що не має наміру безпосередньо втручатися в судовий процес.
“Я чесно кажу: поки у своєму житті жодному із суддів не телефонував, не спілкувався ні з ким із них, нічого не просив. Хоча у мене як у людини багато питань до нашого суду, але я не можу впливати”, – зазначив Зеленський.
Він також нагадав, що справа “ПриватБанку” розглядається в різних юрисдикціях: “Є суд і в Лондоні. Це складне і довге питання”.
У суді не все так чесно й чисто, і не у всіх цих справах ми можемо виграти. Тому потрібно на березі, ще до суду, домовитися. Але це має робити експерт міжнародний, про якого всі знають, що він independent one”, – повідомив Зеленський.
Також він підкреслив, що не отримав підтримки щодо даної позиції.
“А як я можу вирішувати питання, не спілкуючись із людьми, з якими маю вирішувати це питання? Тоді, будь ласка, – НБУ, Коломойський, суд… Нехай самі займаються. Але всі мають знати: якщо програють ці справи, то й відповідальність понесуть ті, хто до них причетний”, – зазначив Зеленський.
Шукайте деталі в групі Facebook