Канада випустила неймовірно красиву срібну монету у формі української писанки

Королівський монетний двір Канади випустив другу одноунцієву срібну монету “Традиційна українська писанка-2017”. Номінал монети становить 20 доларів.

Яйцеподібна монета віддає данину українсько-канадській культурі через форму мистецтва, яка стала безцінною частиною динамічної мультикультурної спадщини Канади.

Виготовлена з 99,99% чистого срібла з невеликим накладом всього 5000 штук, це друга “писанкова” монета Королівського монетного двору Канади.

Ескізи для монети, де кожен елемент наповнений багатим символічним змістом, розробила канадська художниця українського походження Енн К. Мораш. Аверс монети оздоблений кольоровою емаллю і переплітає візерунки і символи, які захоплюють артистизмом українського пасхального яйця. Чотири трикутних сегменти з золотими колосками пшениці передають найкращі побажання врожаю і “душу нації”. Разом з ними, поле заповнюють геометричні фігури, які зображають сонце і зірки, символізують життя, удачу і урожай. Вони обрамлені смугами хвиль, які прославляють воду, як підтримку життя і гармонії.

На реверсі – портрет англійської королеви Єлизавети ІІ.

Нагадаємо, що перша подібна срібна монета у вигляді писанки була випущена 20 лютого 2016 року і була присвячена 125-річчю від часу першого українського поселення в Канаді.

Читайте також  “З великою перемогою!”: Українцям можуть дозволити відвідувати Канаду з електронної візою

Шукайте деталі в групі Facebook


Інформує -