В Україні зникнуть дитбудинки в 2020 році: куди подінуть вихованців

З 2020 року українські дитбудинки не будуть приймати дітей.З часом ці заклади взагалі закриють.

Українцям пояснюють, що таку ідею запропонували в Міністерстві охорони здоров’я. За совами очільника відомства Уляни Супрун, замість цього будуть створені умови, щоб діти могли повноцінно рости з батьками і тільки у виняткових випадку — в патронатної або прийомній сім’ї.

Згідно стратегії, вже через сім років в країні повинні зникнути всі інтернати, а замість них — з’явитися дитячі будинки сімейного типу та паліативно-реабілітаційні центри. Зараз в країні діє 731 госзаведение такого типу, а в них живуть майже 107 тис. дітей, у більшості з яких є батьки.

Серед головних причин, чому діти потрапляють до дитбудинків – це бідність сімей та складні життєві обставини, іноді — стан здоров’я дитини або погана навчання. І саме це збираються змінити.

Щоб повернути з дитбудинків відмовників, чиновники збираються наставити на шлях істинний їх батьків — допомогти їм вирішити психологічні, соціальні, фінансові проблеми і створити умови для спільного життя з дитиною.

Отже, що зміниться?

Як зазначила Супрун, в цьому році дитбудинку ще будуть працювати як звичайно. А починаючи з 2010 року ці заклади не будуть приймати вихованців.  В цей же час влада має організувати підтримку батькам, щоб ті забрали додому своїх дітей. Згідно Нацстратегії, в окремих випадках дітей-відмовників або сиріт віддадуть на піклування патронатної сім’ї або ж залишать у дитячих будинках сімейного типу, де буде проживати не більше 15 дітей. Дітям, яких не заберуть родичі, шікатимуть прийомних батьків.

“Рідні люди поруч — найкраща опора дітям, адже навіть сама неблагополучна сім’я впливає на дитину набагато сприятливіші, ніж обстановка в дитбудинках”, – зазначають психологи.

Читайте також  Під час бiйки у Херсоні 38-річному чоловіку відipвали руку

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело -