“У перший же тиждень”: Порошенко дав нову обіцянку українцям щодо Донбасу і Криму

Порошенко пообіцяв, що Росія відповість за агресію.

Петро Порошенко у разі переобрання його на другий президентський термін пообіцяв одразу ж провести саміт нормандського формату, на якому поставити вимогу до Росії повернути окуповані Крим і Донбас.

Про це він повідомив у прямому ефірі “Радіо НВ”.

“Коли мене оберуть, у перший тиждень повинен пройти саміт нормандського формату. Це в порядку денному цього саміту, в зв’язку з тим, що Росія саботує і блокує будь-які питання будь-яких переговорів з Україною, тому що Путін хоче, молиться, очікує того, щоб виграв хтось, аби не Порошенко”, – сказав Порошенко.

Він також розповів, які саме питання будуть обговорюватися на саміті.

“Питання перше, яке має бути вирішене негайно: Росія не має підстав утримувати наших військовополонених. За це буде юридична відповідальність, яку понесе РФ”, – зазначив Порошенко.

“Друга позиція: ми повинні негайно перейти до безпекового компонента реалізації Мінських домовленостей. Це винесення на засідання Ради Безпеки ООН питання блакитних шоломів”, – пояснив Президент.

Третім питанням стане виведення з України військової техніки і озброєнь.

“Четверта позиція: відновлення українських політичних сил. І, найважливіший компонент – взяття під контроль російсько-українського кордону”, – додав Порошенко.

Президент також зазначив, що в міжнародних судах відкрито 11 справ проти Росії через анексію Криму. Саме завдяки цьому, підкреслив він, продовжують діяти санкції, які спустошують бюджет РФ.

Як писав “Вголос”, на урочистостях з нагоди Дня державного прапора України у Дніпрі у 2018 році Порошенко вперше вибачився за невиконану обіцянку завершити АТО за лічені години.

Читайте також  Порошенко провів екстрений брифінг у відповідь на останні заяви Кучми

Шукайте деталі в групі Facebook