У Польщі українця засудили за пограбування ювелірної крамниці

Районний суд у Варшаві засудив 36-річного громадянина України до 7 років позбавлення волі за пограбування ювелірної крамниці у торгово-розважальному центрі.

Про це повідомляє “Польське радіо”.

Українця обвинуватили у викраденні ювелірних виробів на суму понад 700 тис. злотих. Чоловік також повинен частково відшкодувати збитки, завдані ювелірному салону і сплатити майже 380 тис. (понад 88 тис. євро) злотих.

Прокуратура обвинуватила 36-річного громадянина України у тому, що у ніч з 26 на 27 листопада 2017 року він пробрався через вентиляційну шахту у ювелірну крамницю у ТРЦ Arkadia та викрав біжутерію. Відомо, що він діяв спільно з “іншим невстановленим зловмисником на ім’я Олег”.

У прокуратурі стверджують, що українець сховався у технічному приміщенні в одному з туалетів, коли торговий центр ще працював. Там він раніше підготував інструменти для проникнення. Після закриття центру чоловік заліз у вентиляційну шахту у підвісній стелі, звідки проліз над приміщення ювелірної краниці. Усередину він спустився по мотузці, витягнув зі столу ключ від сейфу, у якому зберігалися ювелірні вироби.

Зловмисник зібрав коштовні предмети і готівку. Вентиляційною шахтою він повернувся у туалет, де до ранку прочекав на відкриття торгового центру. Тоді – покинув будівлю.

Головний слід, що залишився після злочинця, була мотузка зі слідами епідермісу і волосся. Його також видало взуття та відбитки пальців. Крім того, чоловіка також зареєструвала камера відоспостереження. На відеоролику він купував мотузку у центрі Arkadia і перед проникненням приходив у ювелірну крамницю.

Чоловіка затримали, коли він повернувся з України у Польщу у червні минулого року.

Єдиний судовий процес відбувся 22 березня. Обвинувачений, за професією столяр, визнав тоді свою вину. Він сказав, що ініціатором проникнення був Олег, якому він віддав викрадену біжутерію. З Олегом, за його словами, він нібито познайомився у хостелі.

“Олег знайшов той салон, проникнення було його ідеєю (…) Він продав речі у ломбарді неподалік хостела. Я не знаю, за скільки він продав (…) Я не знав, що товар коштує понад 700 тис. злотих. (…) Олег мені показав, як можна проникнути, я не знаю, звідки він знав, що так можна”, – сказав обвинувачений і додав, що Олег декілька разів приходив з ним у торговий центр, аби розвідати територію. Потім їхні шляхи розійшлися. Євгеній К. повернувся в Україну.

Після направлення обвинувального акту у прокуратурі розповіли, що 36-рінчий чоловік сховався у технічному приміщенні в одному з туалетів, коли торговий центр ще працював. Там він раніше підготував інструменти для проникнення. Після закриття центру чоловік заліз у вентиляційну шахту у підвісній стелі, звідки проліз над приміщення ювелірної краниці. Усередину він спустився по мотузці, витягнув зі столу ключ від сейфу, у якому зберігалися ювелірні вироби. Зловмисник зібрав коштовні предмети і готівку. Вентиляційною шахтою він повернувся у туалет, де до ранку прочекав на відкриття торгового центру. Тоді чоловік покинув будівлю.

Читайте також  Зник 14-річний хлопець. Його розшукують майже добу

Головний слід, що залишився після злочинця, була мотузка зі слідами епідермісу і волосся. “За результатми вивчення ДНК було виявлено, що профіль злочинця, введений у систему польською поліцією, відповідає профілю ДНК злочинця у Німеччині, приписаному Євгенію К. Чоловіка розшукували також у Німеччині на підставі Європейського ордеру на арешт”, – повідомили у прокуратурі.

Підозри підтвердили також чергові тести ДНК із пляшок та одягу, які Євгеній К. залишив у торговому центрі. Його також видало взуття та відбитки пальців. Крім того, чоловіка також зареєструвала камера відоспостереження. На відеоролику він купував мотузку у центрі Arkadia і перед проникненням приходив у ювелірну крамницю.

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело -