Депутати заявили, що у них відібрали паспорти та виганяють з Венесуели. У МЗС країни відповіли, що дипломати займалися плануванням та підготовкою змови.
Представник Європарламенту Гонсалес Понс написав про це на своїй сторінці у Twitter.
У нас відібрали паспорти, нас виганяють з Венесуели. З нами поводяться погано, і єдине пояснення, яке дають, це те, що Ніколас Мадуро не хоче, щоб ми були тут,
– написав Понс.
Be aware!Our passports have been taken and we’re being expelled from Venezuela. Bad manners and the only explanation is Maduro doesn’t want us here.
— González Pons (@gonzalezpons) February 17, 2019
Водночас глава МЗС Венесуели Хорхе Арреасу заявив, що депутати Європарламенту “хотіли відвідати країну з метою змови”.
За офіційними дипломатичними каналами нам стало відомо про приїзд групи євродепутатів, які хотіли відвідати країну з метою змови, їм було рекомендовано уникати провокацій,
Por vías oficiales diplomáticas, las autoridades del Gobierno Bolivariano de Venezuela le notificaron hace varios días al grupo de eurodiputados que pretendía visitar el país con fines conspirativos, que no serían admitidos y se les instó a desistir y evitar así otra provocación
— Jorge Arreaza M (@jaarreaza) February 18, 2019
Що відбувається у Венесуелі?
Тисячі людей 23 січня 2019 року вийшли на протест із вимогою скинути диктатора Ніколаса Мадуро.
Лідер опозиції Хуан Гуайдо оголосив себе “тимчасовим президентом” країни, про підтримку опозиціонеру заявили чимало країн світу.
Диктатора Мадуро підтримують очільник Кремля Володимир Путін та президент Білорусі Олександр Лукашенко.
Правоохоронні органи підтвердили 24 каналу, що на підмогу Мадуро приїхали найманці “Вагнера”, у Росії все заперечують.
В ході протестів і сутичок із поліцією вже загинуло щонайменше 40 людей, затримали приблизно 900 активістів, серед них – 80 дітей.
26 січня Франція та Іспанія заявили, що висувають ультиматум Мадуро: вони вимагають впродовж восьми днів оголосити вибори у Венесуелі.
3 лютого Трамп заявив про можливість військового втручання у Венесуелу.
Згодом низка країн направила гуманітарну допомогу країні, проте диктатор Мадуро закрив кордони Венесуели.
До якого стану довів Венесуелу Мадуро?
За шість років перебування Мадуро при владі національна валюта – болівар – девальвувала гігантськими темпами: наприкінці 2018 рівень інфляції сягнув 1 мільйона 300 тисяч відсотків. Жителі Венесуели потерпають від нестачі продуктів: у периферійних районах країни бідняки змушені їсти котів, собак та щурів. З країни виїхало майже три мільйони громадян, що більше, ніж 10% усього населення.
Шукайте деталі в групі Facebook