Податок на спадщину в Україні: що обов’язково потрібно знати

Не повинна обкладатися податком нерухомість, яка була отримана представником першого та другого ступеня споріднення.

Нерухоме майно, яке в Україні отримали спадкоємці першої та другої спорідненості в 2018 році обкладатися державної митом не буде.

Про це повідомляє прес-служба ГФС.

“Об’єкти спадщини, що успадковується членами сім’ї спадкодавця першого та другого ступеня споріднення оподатковується за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб.

При цьому членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені.

А членами сім’ї фізичної особи другого ступеня споріднення вважаються її рідні брати і сестри, її баба і дід з боку матері і з боку батька, онуки”, – наголошується в офіційній заяві.

Також пояснюється, що “нульовий податок” діє в тому числі при отриманні в дар від членів сім’ї все тієї ж першої та другої ступеня споріднення.

При цьому важливим моментом є те, що для застосування зазначеного порядку оподаткування між обдарованим та дарувальником обов’язково повинен бути укладений договір відповідно до норм Цивільного кодексу України.

“В такому випадку подавати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи (далі – річна податкова декларація) не потрібно, але при відсутності інших підстав для подання декларації є обов’язковим

Наприклад, платник податків одержав доходи від продажу корпоративних прав підприємства та отримав у спадок нерухоме майно, то в такому випадку річну податкову декларацію необхідно подати”, — зазначають у відомстві.

Читайте також  "Її навіть не озвучують": військовий назвав головну проблему ВЛК і МСЕК

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело -