Такого ажіотажу не було з 2012 року: чому українці масово скуповують долари…

Такого ажіотажу не було з 2012 року: чому українці масово скуповують долари

За даними НБУ, в грудні 2023 року обсяги купленої українцями валюти стали рекордними. Купівля зросла до 1,026 млрд доларів, тоді як у листопаді українці купили 622 млн доларів.

Останнього разу рекордно високий рівень купівлі валюти фіксувався у жовтні 2012 року – 2,17 млрд доларів. З чим пов’язаний теперішній валютний ажіотаж, пояснив Олег Пендзин, член Економічного дискусійного клубу, пише 24 Канал.

За його словами, зросла не тільки купівля “чистої” валюти, а й кількість безготівкових покупок, що є показником зростаючої тривоги серед населення. Імовірно, це обумовлено невизначеністю щодо майбутнього курсу долара. В українців росте недовіра до гривні, тому вони починають масово скуповувати валюту.

“Що більше ми будемо говорити про відсутність макрофінансової допомоги на 2024 рік. Що більше в ЗМІ буде проходити інформації про можливість затримки соціальних виплат і непроведення індексації пенсій, то більше люди почнуть сумніватися стосовно стабільності гривні,” – зазначив Пендзин.

Також, каже експерт, українці побоюються, що для забезпечення стабільності соцвиплат державі доведеться вдатися до друку грошей. А це, як показує досвід, може миттєво призвести до знецінення гривні.

Пендзин вважає, що, якби не активне обговорення проблеми з можливою відсутністю макрофінансової допомоги, пошуком джерел фінансування на 2024 рік, населення б зберігало кошти на депозитах, а не скуповувало іноземну валюту. Тому тут важливу роль зіграли емоції.

Економіст припускає, що стабілізація курсу гривні можлива за умови отримання фінансової підтримки від США та ЄС у розмірі, необхідному для потреб країни. Наразі цей розмір оцінюється приблизно в 37 млрд доларів.

Якщо Україна не отримає необхідного фінансового посилення, на думку, Олега Пендзина, курс національної валюти може зазнати подальшого ослаблення.

Читайте також  "Долар треба терміново купувати?": українцям сказали, що буде з курсом валют через затримку міжнародної допомоги

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело