“Живі” гроші, чи кошти на рахунок: що зміниться для українців, якщо проведуть монетизацію субсидій

Повна монетизація субсидій на оплату комунальних послуг стартує вже в 2019 році. Однак через непродуманість механізму не все йде так гладко, як хотілося б владі.

Міністр соцполітики Андрій Рева повідомив, що з березня 2019 року в країні почнеться монетизація субсидій. Планується, що оформили державну допомогу на оплату послуг ЖКГ з жовтня 2018 роки гроші видадуть готівкою, а тим, хто став субсідіантом з 1 січня 2019 року, виплати будуть здійснюватися в безготівковій формі. Друге незрівнянно менше – близько 2,5% від загальної кількості одержувачів субсидій.

На ім’я субсідіанта, який оформив держдопомогу вперше з січня 2019 року, повинен бути відкритий рахунок в «Ощадбанку». На нього надійдуть кошти від держави, і з нього їх розподілять на рахунки постачальників компослуг.

Всім іншим субсідіантам гроші роздадуть на руки – з проханням розрахуватися за комуналку. Саме з проханням, оскільки спосіб контролю цих коштів в Мінсоцполітики ще не придумали. Не передбачені також санкції за нецільове використання виплат.

За словами Реви, таким чином кожен місяць 4 млн субсідіантов отримуватимуть на руки близько 6 млрд «живих» грошей. Міністр зазначив, що поки головна мета – подивитися, як будуть працювати обидва механізму, готівковий і безготівковий.

Заступник начальника департаменту енергоефективності «Нафтогазу України» Олексій Хабатюк вважає, що при правильному підході монетизація буде корисна державі і субсідіантам.
Олексій Хабатюк, заступник начальника департаменту енергоефективності «Нафтогазу України»:

“При такій моделі монетизації людина розпоряджається коштами, відповідно, він зажадає якості надання послуг та прозорості нарахувань. Клієнт також буде вибирати постачальника і мати можливість голосувати грошима, як це робиться в будь-якому іншому бізнесі. З точки зору ринку, субсідіант нічим не повинен відрізнятися від звичайного споживача, який оплачує власні рахунки своїми засобами. ”

Читайте також  У Нацкомісії розповіли, на скільки українцям підвищать тарифи на електрику

Крім того, зазначає Хабатюк, субсідіант буде зацікавлений в скороченні споживання.

На думку експертів, видавати населенню гроші на руки – досить екстремальне рішення. Адже механізму, який дозволяв би відстежити нецільові витрати, до сих пір не запропонували. А без цього громадяни зможуть витрачати гроші на власний розсуд, накопичуючи заборгованості по комунальних платежах. Згідно із законом, позбавити їх субсидій не мають права навіть за борги.

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело -