Чому українцям, які регулярно платять за газ, приходять рахунки з боргами

Українці отримують платіжки за газ з заборгованістю. І не тому, що вони не сплачують рахунки. Просто не мають лічильника і платять за нормами споживання.

У 2015 уряд знизив норми й українці, які користуються лише газовою плитою, платили за понад кубометри три газу, а не 9,8, як раніше.

Платіжка за газ

Тепер цю постанову скасували. І постачальники блакитного палива одразу нарахували у платіжках різницю. Мовляв, люди в середньому споживали на 40 % палива більше. І через це в облгазів виникли борги перед “Нафтогазом”.

Встановлювати прилади за власні кошти мають постачальники – сума закладена в тариф. Однак, ті скаржаться: споживачі процес саботують, та й грошей на лічильники у них нібито немає.

Відсутність лічильника на руку, перш за все постачальникам, переконують експерти. Бо ніхто ж не знає, скільки споживачів використовують палива менше норми, а платять по повній.

А постачають газ до людей облгази за посередництвом газзбутів. В 70% цього ринку контролює олігарх Дмитро Фірташ. Деякі з облгазів офіційно належать партнерам Фірташа.

Держава на сьогодні контролює лише три облгази. Зокрема, “Нафтогаз” вивів зі сфери впливу Фірташа “Кіровоградгаз”. У власності колишніх регіоналів, а також Сергія Курченка та його соратників залишається ще з десяток облгазів.

Тим часом, вирішувати проблему взявся уряд. На розгляд профільного урядового комітету винесли постанову, де всього лише два головні пункти. Нараховувати споживачам борги заднім числом не можна. А постачальникам, які нібито за ці три роки втратили великі суми, списати борги. Це афера, переконують експерти.

Втрати можуть бути колосальними. За нашими розрахунками – 10 мільярдів гривень,
– заступник директора департаменту енергоефективності “Нафтогазу” Олексій Хабатюк.

Читайте також  Росія наказала бойовикам Донбасу обов’язково отримати паспорти РФ

Газзбути за ці три роки точно нічого не втратили, бо вони лише транспортують газ. А втрати облгазів ще треба довести.

Він може звернутись і вимагати відшкодування завданої шкоди, але він має донести її розмір і довести причинно-наслідкові зв’язки з між незаконною постановою і тої шкодою, яка йому була завдана,
– додав Олексій Хабатюк.

А самі облгази не раз прокручували схеми заробітку на споживачах. Наприклад, купували паливо за нижчою ціною для населення, списували його на абонентів, яких не існує і продавали юридичним особам вже дорожче.

До того ж, наприкінці жовтня фірташівські облгази вже розсилали споживачам платіжки з боргами. Вписали туди втрати, яких зазнають під час транспортування, хоча це незаконно.

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело -