Скільки коштує переночувати на Новий рік у Буковелі

Станом на середину грудня у найпопулярніших туристичних місцях Західної України заброньовано 75-100% помешкань. Пише «Главком»

Для внутрішніх подорожей на Новий рік українці найчастіше обирають західний напрямок: Львів та гірськолижні курорти Карпат. За даними «Главкома», до середини грудня у готелях цих регіонів більшість номерів у готелях вже була заброньована. Ціни на житло у святкові дні традиційно зростають. Наприклад, якщо у середині грудня найдешевше ліжкомісце у хостелі Львова обійдеться у 160 грн, то під Новий рік – воно коштуватиме на 100 грн дорожче.

У скільки ж обійдеться зустріч Нового року в найпопулярніших центрах зимового туризму України і чи є в охочих шанс зекономити?

Карпати
Найпопулярнішим гірськолижним курортом в Україні залишається Буковель. «Протягом року тут відпочиває близько мільйона людей», – розповідає «Главкому» директор Центру розвитку туризму Володимир Царук. Водночас Буковель є найдорожчим серед гірськолижних курортів в Україні.

За даними міжнародної системи інтернет-бронювання готелів booking.com, у Новий рік номери в готелях вартістю від 1,5 тис. до 3 тис. грн за добу можна знайти хіба що у селищах, які розташовані поблизу Буковелю – в Яремчі, Ясіні, Чорній Тисі, Лазещині.

Є й апартаменти та номери без зіркової категорії на самому курорті. Їхня вартість 3 тис. грн за добу. Але в середньому за ночівлю з 29 грудня до 1 січня (три ночі) у Буковелі треба заплатити від 15 тис. грн: у чотиризіркових готелях можна переночувати за 4 тис. грн, а ніч у п’ятизірковому готелі обійдеться у всі 11 тисяч за добу.

Водночас слід зважати, що на Новий рік на гірськолижному курорті вже заброньовано 99% помешкань.

На порядок нижчі ціни на курортах Драгобрат, Славське, Пилипець.

Читайте також  “Діти розповіли, що їх б’ють і торкаються за різні частини тіла”: Керівництво притулку розбещує дітей

Наприклад, вартість житла на закарпатському гірськолижному курорті Пилипець стартує від 1,2 тис. грн за добу. Найбільша кількість пропозицій житла варіюється у ціновому діапазоні від 1,5 (у готелях без зіркової категорії) до 2 тис. грн (номер у чотиризірковому готелі). Вартість оренди приватної садиби може сягати і 8 тис. грн за добу.

Конкуренція на цьому ринку жалюгідна. Нових гірськолижних курортів в Україні не з’являється. «З цим складно, бо для цього потрібно великі інвестиції, вкладення великих коштів», – пояснює Царук високі ціни.

Закарпаття
Перевага Закарпаття в тому, що регіон може запропонувати туристам різноманітний відпочинок: там є і санаторії з лікувальними мінеральними водами, і курорти з термальними водами, популярний винний туризм, є можливість покататися на лижах.

Мукачево – одне з найвідвідуваніших туристами міст у регіоні. Там за 1 тис. грн можна пожити три дні у хостелі, а за квартиру орендодавці просять від 800 до 1,2 тис. грн за добу.

Номер у готелі без зіркової категорії обійдеться від 1,4 до 2 тис. грн.

Але, наприклад, у місті Берегове на Новий рік вже зайнято до 90% помешкань, які здають туристам. За ночівлю у готелях міста (без зіркової категорії) доведеться викласти від 1 тис. грн. Номер у тризірковому готелі у селі Яноші коштує від 2 тис. грн за стандартний номер, до 3 тис. грн за добу в номері люкс.

Сайти з онлайн-бронювання готелів попереджають: у Києві на Новий рік вже заброньовано більшість житла, яке пропонують орендарі. Доба у квартирі в центрі столиці коштуватиме від 1,1 тис. грн, у середньому ж вартість подобової оренди у святкові дні коливається у межах 2-3 тис. грн. Найбюджетніший варіант – зайняти ліжко у хостелі, вартість якого може бути від 300 до 1000 грн за ніч, тоді як за номер у готелі доведеться платити від 1,2 тис. грн за номер економ-класу у тризірковому готелі. Середня вартість номера у чотиризірковому готелі – від 2,5 тис. грн до 6 тис. грн, у п’ятизіркових готелях можна знайти номери як за 6, так і за 15 тис. грн.

Читайте також  Кароль зганьбилась на концерті у Львові. Люди встали і пішли геть!

Львів
За даними booking.com, у центральній частині Львова на новорічні вихідні, з 28 грудня по 1 січня, вільними залишилось менше 20% помешкань, що здаються

Переночувати одній людині в загальному номері хостелу у центрі західної столиці коштуватиме від 300 до 700 грн. Окремий номер обійдеться дорожче – доба вартуватиме від 1,2 до 2 тис. грн за двомісний номер економ-класу. Ціни на стандартний двомісний номер у тризіркових готелях у центрі міста – 2,2-3 тис. грн, номер люкс – 4-5 тис. грн. У чотиризірковому готелі двомісний номер від 3,5 до 5 тис., номер люкс – 6-8 тис. У п’ятизіркових готелях пропозиції починаються від 5 до 7 тис. грн, середня вартість напівлюксу – 7 тис. грн, номеру класу люкс – 8,8 тис. грн.

Ціни на квартири стартують від 1,7 і аж до 10 тис. грн за добу в залежності від розташування, ремонту, площі та кількості спальних місць.

Чернівці
Новий рік у Чернівцях обійдеться дешевше, ніж у Львові.

Пожити у місті протягом 29 грудня-1 січня можна усього за 450 грн за три доби. Але це вартість одного ліжка у змішаному загальному номері хостела.

Вартість двомісного окремого номера – від 550 грн у готелях без зіркової категорії, від 1,2 тис. грн за добу у тризірковому готелі, середня вартість номера у чотиризірковому готелі міста – 2,5 тис. грн.

Місцева цікавинка Чернівців – святкування Старого нового року. Саме 14 січня у місті проводять Фестиваль Маланок, під час яких чоловіки переодягаються у костюми фольклорних персонажів. Саме тоді у місті варто було б очікувати на наплив туристів. Проте на сайтах з попереднього бронювання житла на 14-15 січня ніякого ажіотажу не має.

Читайте також  “Судити по новому”: зарплати суддів починаються від 45 тисяч гривень, та шалені штрафи за відвід судді

Одеса
На думку Володимира Царука, охочих поїхати на новорічні свята в Одесу цього року буде багато. Житло знайти тут легко: від 300 грн за ліжкомісце у хостелах, до 800-1500 грн за номер в готелях. Квартиру в центрі міста можна знайти на будь-який смак: від 700 грн за найскромніший варіант. Причому без проблем на свята знайти навіть у п’ятизіркових готелях стандартний двомісний номер за 1,5 тис. грн за добу.

Найважче – купити квитки
Одразу після того, як «Укрзалізниця» відкрила продаж квитків на потяги, що відправляються після 20 грудня, сайт перестав працювати через великий наплив відвідувачів, а каси на київському залізничному вокзалі працювали до півночі два дні поспіль – 4 і 5 грудня. 5 грудня «Укрзалізниця» звітувала про оформлення рекордної навіть для пікових перевезень кількості квитків – 347 тисяч.

В «Укрзалізниці» схоже, намагаються задовольнити високий попит на квитки серед пасажирів, і обіцяють відкрити для продажу ще понад 20 тис. місць у додаткових поїздах, більшість з яких прямуватиме у західному напрямку: до Ужгорода, Львова, Чернівців та Івано-Франківська. А також нагадали, що загалом у святковий період планується призначити 30 додаткових поїздів.

Яна Степанковська

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело -