Зима буде аномально теплою: метеоролог дала прогноз на грудень і січень

Зима в Україні буде аномально теплою — середня температура в цей період очікується на два градуси вище норми, а в грудні і січні в основному очікується плюсова температура.

Про це розповіла Українській правді завідуюча відділом прикладної метеорології і кліматології Українського науково-дослідного гідрометеорологічного інституту Віра Балабух

«Наш прогноз на місяць (грудень) — аномалія температури, відхилення від норми. Зима буде теплою. Середня за місяць температура в грудні може бути на 1-2 градуси вище, ніж вона була на початку цього століття.

Вона буде плюсова на території України. це десь від + 3-4 в Сумській і Чернігівській областях до + 6-7 градусів на півдні України та Закарпатті», — сказала вона.

За словами Балабух, січень також порадує відсутність сильних морозів і середня температура в цьому місяці може бути на 2-3 градуси вище кліматичної норми

«Якщо раніше це було від -3 на півночі до +3 на півдні, то в цьому році очікуємо, що середня за місяць температура в Україні може бути плюсова.

Тільки в північних і північно-східних областях залишиться мінусовій. Це від -1 в Чернігівській, Сумській областях до +5 і вище на півдні», — сказала метеоролог і додала, що в цілому за зиму середня температура буде на два градуси вище норми.

У той же час вона не береться прогнозувати, чи буде сніг на новорічні та різдвяні свята, і пояснила, чого варто очікувати.

«При такій температурі, як очікується, це зрозуміло, що, якщо опади і будуть, то на півдні це буде у вигляді дощу, а в північних областях — у вигляді мокрого снігу, снігу. Тому що досить високі температури», — зазначила Балабух.

Читайте також  На вихідних в Україну повертається тепло

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело -