Американські психологи з Університету Арізони з’ясовували, як реакції на ситуації, що провокують гнів, пов’язані зі здоров’ям.
Результати дослідження, яке тривало 32 роки, опублікували у журналі Psychosomatic Medicine. У ньому взяло участь 194 сімейні пари.
Статистика свідчить, що чим частіше партнери стримували власний гнів під час сімейних сварок, тим менше жили, частіше хворіли та швидше помирали. При цьому “поступливі” чоловіки страждали майже у 2 рази частіше, ніж “стримані” жінки.
Ситуації, коли чоловік і жінка співіснують мирно, не сердячись один на одного, вчені в розрахунок не брали. Реакції подружжя можуть дуже відрізнятися: одні можуть легко влаштувати істерику, інші пригнічували свій гнів. Але коли пара по-різному реагувала на проблеми, то це погано впливало на здоров’я.
Експерти переконалися: запорука здоров’я і довголіття – правильні сварки. А правильними вони стають тоді, коли обидва учасники – чоловік і дружина – сваряться приблизно з однаковою інтенсивністю. Тобто, симетрично відповідають на аргументи іншої сторони, а не пригнічують свій гнів – швидше прийти до примирення.
Іншими словами, в сімейному житті “добрий скандал краще поганого світу”, у фізиці це “дія має дорівнювати протидії”.
Висновок вчених: сварки між подружжям повинні бути на одному емоційному рівні, у такому випадку вони посприяють довголіттю.
Шукайте деталі в групі Facebook