6 прийомів, які допоможуть вижити в смертельно небезпечній ситуації

Ми сподіваємося, що вам ніколи не випаде шанс зустріти скажену собаку, отруйну змію, загубитися у відкритому морі чи блукати в жаркій пустелі. Але якщо це сталося, то важливо знати, як правильно діяти. Адже шанс вижити в подібних ситуаціях — менш як 10 %.

Щоб ви були готові буквально до всього, наш сайт розповість про навички та хитрощі, які врятують життя в нереально складних ситуаціях.

  1. Якщо зустріли вовка або дику собаку

Часто вовк може напасти, якщо ви зайшли на його територію. Якщо він вас побачив, то повільно відступайте, підтримуючи зоровий контакт.

Не повертайтеся спиною і не біжіть. Вовк-одинак не буде нападати спереду. Тікаючи, ви спровокуєте його на гонитву за вами.
Щоб відлякати дикого звіра, галасуйте якомога сильніше і дійте агресивно. Кричіть, вийте, розмовляйте голосно. І повільно відступайте.
Якщо вам не пощастило і ви зустріти зграю вовків або диких собак, то не давайте їм себе оточити. Станьте спиною до дерева або спробуйте піднятися на нього.
2. Зробіть непромокальні сірники

Для виживання за будь-якої погоди, в будь-якому кліматі вогонь дуже важливий. Але сірники або запальничка можуть промокнути, тому варто заздалегідь зробити їх водостійкими. Для цього просто покрийте сірник тонким шаром прозорого лаку і висушіть.

3. Якщо вас укусила отруйна змія

Як виглядає укус отруйної змії: відразу після укусу уражене місце починає сильно боліти. Колір крові може помінятися на темно-бордовий або синій. Потім з’являється сильний набряк і інші симптоми: головний біль, розпливчастий зір, заїкання, нудота, підвищення температури.

Що робити: лікарі не радять намагатися відсмоктувати отруту, так як в роті можуть бути дрібні ранки, через які отрута потрапить у кров. Але якщо ви знаходитеся далеко від лікарні, іншого виходу немає. Відсмоктувати отруту потрібно протягом 1-2 секунд після укусу, постійно спльовуючи і промиваючи порожнину рота.

Читайте також  Ані Лорак не може повірити у загибель Бережної

Не можна накладати джгут або притискати місце укусу. Якщо отрута буде сконцентрована в одному місці, це призведе до некрозу тканин. Дайте крові витекти — з нею вийде, і частина отрути.

4. Як відрізнити укус скаженої тварини

Якщо вас покусали, відразу ж промийте рану теплою водою з милом. Навіть якщо у тварини не було сказу, укуси можуть легко занести інфекцію.

Рана при укусі скаженої тварини буде довго кровоточити, потім почервоніє і сильно напухне. Потім з’явиться сильний свербіж, підвищиться температура і з’явиться сильна дратівливість.
Вся хвороба сказу протікає 4-7 днів і призводить до смерті. Тому важливо відвідати лікарню та поставити вакцину протягом інкубаційного періоду, який триває 1-3 дні.

5. Навчіться зашивати рани будь-яких видів

Правильно накладений шов допоможе зупинити кровотечу, закрити велику рану, запобігти інфекції і врятувати чиєсь життя. Тому це одна з найкорисніших навичок у надзвичайній ситуації.

6. Одна річ, яка врятує вам життя

Рятувальна капсула, яка містить найнеобхідніші предмети, що допоможуть вам зігрітися, знайти собі їжу, воду і надати першу допомогу. А ще вона займає дуже мало місця.

В невелику баночку (наприклад, від ліків) помістіть наступні предмети: кілька сірників, частину коробки від них, лейкопластир, шматок фольги, лезо, гачок для риболовлі, таблетку антибіотика, маленьку свічку, нитку або волосінь, шматок клейкої стрічки і дезінфікуючу серветку.

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело -