Facebook запатентувала технології відстеження майбутніх переміщень користувачів

У компанії є як мінімум три патенти на технології передбачення пересувань користувачів.

У Facebook заявили, що це ще не означає, що соцмережа збирається впроваджувати ці методи: «Такі патентні заявки не повинні розглядатися як вказівка ​​на майбутні плани».

Мобільний додаток Facebook вже зараз збирає дані про місцезнаходження користувачів, щоб «надати більш персоніфіковані враження». Наприклад, завдяки цьому працює функція «Друзі поблизу», а до публікацій можна додавати геодані.

Але компанія явно не збирається на цьому зупинятися. Видання https://ukr.ai повідомляє про три патенти Facebook, в яких йдеться про алгоритми для передбачення майбутніх пересувань користувача.

Один з патентів називається «Офлайн-траєкторії». У документі описана технологія, яка по логам користувача і за даними від людей, які його оточують, може передбачити, коли користувач потрапить в зону без підключення до інтернету. Facebook може запропонувати на цей випадок зберегти цікаві матеріали для перегляду офлайн.

В іншому патенті розглядається можливість визначити місце розташування користувача по точках доступу Wi-Fi, завдяки включеному Bluetooth і використання NFC. Ця технологія дозволяє визначити, що користувач в барі або в спортзалі, з’ясувати час роботи закладу і дату, коли людина вперше прийшла в це місце. На підставі зібраних даних алгоритми щтучного інтелекту зможуть виявити її звички і передбачати поведінку. Ця технологія визначення місця розташування користувача настільки точна, що зможе стати альтернативою GPS.

Третій патент описує технологію, яка відстежує переміщення користувачів і створює пари закладів, які можуть бути цікаві одній і тій же людині. У документі написано, що цей алгоритм можна застосовувати для реклами.

Варто зазначити, що Facebook після низки скандалів з витоками даних втратив довіру інтернет-користувачів. Не виключено, що в майбутньому компанію Марка Цукерберга покарають мільярдним штрафом за порушення приватності. Нещодавно з такою ініціативою виступила Федеральна торгова комісія США.

Читайте також  Цукербергу, хочу любові: Facebook запустив сервіс для одиноких людей

А фахівці BuzzFeed дають кілька порад, як не дати соцмережі наживатися на ваших даних: потрібно видалити додаток Facebook і заходити в аккаунт через браузер, а також обмежити на смартфоні використання геолокації.

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело -