Офіційно: Закон про припинення дружби з Росією опублікували

Опублікований закон про припинення дії договору про дружбу з РФ набуде чинності завтра.

Закон про припинення дії договору про дружбу з Росією набуде чинності в середу, 12 грудня. Текст закону опублікувала газета «Голос України». Зазначається, що дія договору припиниться 1 квітня 2019 року.

«Припинення дії договору звільняє Україну від будь-яких обов’язків щодо його виконання і не впливає на права, зобов’язання чи правове становище України, що виникли в результаті виконання зазначеного договору до припинення його дії», — йдеться в тексті закону.

Нагадаємо, що 10 грудня Президент України Петро Порошенко підписав закон, що припиняє дію договору про дружбу, співпрацю та партнерство з Росією.

6 грудня Верховна Рада прийняла закон «Про припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною та Російською Федерацією», внесений Президентом України.

Закон припиняє з 1 квітня 2019 року дія Договору про дружбу, співробітництво та партнерство між Україною і Росією, складеного 31 травня 1997 року в Києві та ратифікованого Верховною Радою 14 січня 1998 року. У законі вказується, що припинення дії договору зумовлене збройною агресією Росії проти України, що є істотним порушенням цього договору.

Припинення дії договору не звільняє Україну від усіляких зобов’язань із його виконання і не впливає на права, зобов’язання чи правове становище України, що виникли в результаті виконання названого договору до припинення його дії, відповідно до статті 70 Віденської конвенції про право міжнародних договорів.

Читайте також  Порошенко підписав закон, який захистить «Укроборонпром» від російських компаній

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело -