Чим розумніша людина, тим важче їй знайти щастя. Нарешті ми дізналися, чому!

Люблячий партнер, сім’я, хороша робота – чомусь всього цього часто недостатньо, щоб розумна людина не відчувала себе самотньою, нещасною і втраченою.

Ще Ернст Хемінгуей писав:

«Щастя розумних людей – найрідкісніша річ, яку я коли-небудь зустрічав».

Є 6 основних причин, чому щастя – рідкість в житті розумних людей:

1. Вони постійно все аналізують

Люди з високим коефіцієнтом IQ схильні до надмірного аналізу всього, що відбувається в їхньому житті і навколо. Згодом це вимотує їх, особливо якщо роздуми призводять до невтішних висновків.

Вам доводилося чути вислів: «невігластво – благо»? Це правда: чим менше ви розумієте, тим більше безтурботними і щасливими себе відчуваєте.

Той факт, що ви ясно бачите справжню сутність людей і мотиви їх вчинків, зовсім не додає щастя. Через це ви відчуваєте себе розчарованими абсолютно в усьому в цьому світі.

Не кажучи вже про почуття, які викликають роздуми на вічні теми буття – про глобальні катаcтрофи і життєві проблеми, які не мають рішень.

2. У них дуже високі стандарти

Розумні люди точно знають, чого хочуть, і не погоджуються на менше ні на яких умовах. Це означає, що їм набагато важче відчувати задоволення від своїх досягнень, відносин з партнерами, друзями або колегами.

Більш того, часто у людей з блискучим розумом досить-таки ідеалістичні погляди на світ. Тому при зіткненні з жорстокою реальністю, де виживають ціпкі і рішучі, вони відчувають глибоке розчарування.

3. Вони занадто вимогливі до себе

Ще одна причина, по якій розумні люди не можуть бути щасливими, це те, що вони занадто суворі до себе. І мова не тільки про досягнення та невдачі. Дуже розумні і глибокі люди постійно аналізують свою поведінку і завжди знаходять, в чому собі дорікнути.

Читайте також  “На сина чекав довго, а після нарoджeння не повірив, що маля його”: і тільки після cмeрті дружини дізнався правду

Іноді ви вже лежите в ліжку і засинаєте, і раптом згадуєте ситуацію (яка напевно трапилася ще минулого літа, ну в крайньому випадку – місяць тому), коли вчинили не так, як хотіли або повинні були. І все – сон як рукою зняло!

Все це викликає почуття провини, невдоволення собою і інші негативні емоції, з якими щастю, на жаль, не по дорозі.

4. Розумним людям мало реальності

Люди з високим IQ ніколи не перестають шукати чогось більшого – нові горизонти, сенс, мета. Ті, хто мислить ще глибше, – не зупиняються на досягнутому. Їх неспокійний розум не дозволяє їм розслабитися і насолоджуватися «хорошими речами в житті».

Тривіальна реальність занадто нудна для них. Вони жадають чогось фантастичного, ідеального, незвичайного… І, звичайно ж, не знаходять цього в реальному світі.

Чи доводилося вам відчувати, що ви потрапили сюди випадково, що насправді ви – з іншого століття чи навіть з іншої планети? Глибокі, розумні люди часто відчувають себе подібним чином. Як можна бути щасливим, коли ви відчуваєте себе чужими в цьому світі?

5. Їм бракує справжнього контакту і розуміння з боку оточуючих

По правді кажучи, всі ми прагнемо до одного – щоб нас по-справжньому розуміли. Як приємно сидіти десь з однодумцем і розмовляти про все на світі, знаючи, що він розуміє тебе і дивиться на світ так само!

На жаль, розумні люди дуже рідко можуть похвалитися такими однодумцями. Багато з них відчувають себе самотніми і незрозумілими, як ніби ніхто на цілому світі не може розглядати глибину їх розуму.

Науково доведено, що людям з високим IQ соціалізація тільки заважає стати щасливими – на відміну від людей із середнім інтелектом, яким вона просто необхідна. Це не означає, що розумні не потребують спілкування з іншими людьми. Вони просто хочуть розмовляти про захоплюючі і значущі речі, а не про знижки в магазинах, погоді і планах на вихідні.

Читайте також  Навіть і не думайте до них наближатись! Чоловіки нарoджені під цими знаками Зодіаку ніколи не зроблять свою дружину щасливою

Немає потреби нагадувати, що в наші дні все складніше знайти людину для дійсно глибокого спілкування. За це можна «подякувати» нашому суспільству споживання, яке орієнтоване виключно на отримання матеріальних благ. Сумно, але правда…

6. Багато розумних людей страждають від психологічних проблем

Написана вже не одна наукова робота по психіатрії, в якій автори пов’язують психічні розлади (наприклад, соціофобію або біполярні розлади) з високим показником IQ.

Чи можна стверджувати, що це – свого роду «побічний ефект» глибокого розуму? Хто його знає. Наука ще не може проникнути так глибоко в таємниці людського розуму.

У той же час розумні люди, які не страждають на психічні розлади, схильні до так званої екзистенціальної депресії, яка часто стає результатом надмірних роздумів.

Якщо ви часто все обмірковуєте і аналізуєте, то в якийсь момент починаєте міркувати про життя, cмeрть і сенс існування. Ви починаєте переосмислювати все своє життя, і смуток без будь-яких причин практично гарантований…

А вам знайомі ці ознаки?

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело -