Стало відомо, як у мережу потрапив фейк про звільнення Олега Сенцова

Інформацію оприлюднила російська журналістка із посиланням на перевірені джерела у колонії, де утримують українського режисера.

Уночі російська опозиційна журналістка Вікторія Івлєва повідомила нібито про звільнення Олега Сенцова. За її словами, літак з українським бранцем начебто вилетів із російського Салехарда до Києва. Тисячі українців не спали, чекали, хвилювалися та молилися, але вже зранку Федеральна служба виконання покарань Росії спростувала інформацію про звільнення Олега, йдеться у сюжеті ТСН.

За годину звістку поширюють тисячі українців і всі вітчизняні новинні сайти. Новина довгоочікувана і довіряти їй було кілька підстав. Вікторія – опозиційна російська журналістка і вже тривалий час веде кампанію за звільнення українського бранця. До того, ж звістка збіглась із повідомленнями про критичний стан Олега через голодування і проханнями про помилування від його матері та уповноваженої з прав людини.

Два дні тому Москва підтвердила, що клопотання прийняла до розгляду. Однак сестра Сенцова Наталія Каплан попросила чекати.

Українські журналісти звернули увагу на сервіс, де в режимі онлайн можна відслідковувати пересування літаків у світі, але анонсованого рятівного рейсу о 23:00 не було.

За дві години друге повідомлення розмістила і журналістка Івлєва: «Більше ніякої інформації про літак і Олега і, якщо чесно, починаю підозрювати, що над нами, можливо, добряче посміялися, на жаль…».

Остаточно надію вбила вже офіційна заява Москви о 7 ранку: «Інформація про те, що засуджений Сенцов О.Г. нібито покинув виправну колонію, не відповідає дійсності».

Чому з’явився фейк і чому саме зараз українські переговорники з Москвою тільки припускають. «Так жартують із журналістами та громадянами, які думають, що налагодили контакт із працівниками у колонії», – вважає Людмила Денисова.

Читайте також  Росія готова обміняти Сенцова на засуджених у США росіян, – ЗМІ

«72 дзвінки і 130 смс з 1 до 4 ночі. Маємо справу з імперією брехні, фейків, пранкерів, роками напрацьованої ФСБшної практики вкиду неправдивої інформації. Боремося далі, друзі», – написала вце-спікер ВР Ірина Геращенко.

Журналістка Івлєва підтвердила ТСН особисто, що інформацію про звільнення Олега отримала безпосередньо від власних джерел у колонії. Не довіряти їм – підстав не було. «Мені відомо від людини в Лабитнангі, якому я повністю довіряю, а він довіряє джерелу, яке і повідомило. Він сам не розуміє, як таке могло статися», – повідомила вона.

За інформацією уповноваженої з прав людини – єдине транспортування, яке може очікувати на Олега найближчим часом – це лікарня. Поступок у питанні звільнення українського режисера жодних. Він голодує 91 день.

Як писав «Вголос», сестра українського режисера Олега Сенцова, незаконно засудженого в Росії, просить не поширювати будь-яку інформацію про його можливе звільнення.

Нагадаємо, 9 серпня у Кремлі підтвердили отримання листа від матері Олега Сенцова з проханням помилувати сина. Людмила Сенцова ще 13 липня закликала Путіна «проявити милосердя і помилувати сина, не губити його життя і життя його близьких».

Російський омбудсмен Тетяна Москалькова 9 серпня надіслала Україні нібито свіжі фото Сенцова, які мають засвідчити його чудове самопочуття. Однак, за словами адвоката заручника Кремля, насправді Сенцов виглядає ще гірше, аніж на фото, опублікованих омбудсменом Людмилою Денисовою.

ЄС закликав Росію надати належне лікування Олегу Сенцову.

8 серпня адвокат Дмитро Дінзе повідомив, що в Сенцова пульс уповільнився до близько 40 ударів на хвилину, у в’язня погано з серцем, але на лікарню він не погоджується.

Попри це у Федеральній службі виконання покарань РФ знову заявили про «задовільний» стан здоров’я Сенцова.

Читайте також  В одеській тюрмі та СІЗО в один день повісились двоє в`язнів

Як відомо, 14 травня незаконно засуджений в Росії Олег Сенцов почав безстрокове голодування, вимогою якого є звільнення українських бранців Кремля.

Український режисер Олег Сенцов сказав, що голодуватиме навіть до фатального кінця.

 

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело -