Глибоко під землею виявлено величезні запаси алмазів

Учені, дослідивши надра за допомогою звукових хвиль, з’ясували, що глибоко під поверхнею Землі є величезні запаси алмазів.

Про це пише ScienceAlert.

«Це дослідження показує, що алмаз, імовірно, не такий вже й екзотичний мінерал. Виявлені поклади не можемо дістати, але все ж дивно дізнатися, що їх там набагато більше, аніж вважалося раніше», – зазначають дослідники.

Ці алмази перебувають в так званих кратонах – давніх платформах докембрійського віку, що є центральними частинами материків і займають великі частини їхньої площі (до 40%). Кратони виглядають як перевернуті гори, лежать в центрах тектонічних платформ і можуть проникати на глибину понад 300 км. «Коріння» таких формувань, припускають вчені, і містять ті самі алмази.

Дослідники виявили, що звукові хвилі проходять ці ділянки земної кори набагато швидше, аніж інші її шари. Порівнявши зафіксовану «в полях» швидкість хвиль зі швидкостями проходження звуку через різні речовини в лабораторії, вони дійшли висновку, що такі показники відповідають ґрунту з 1-2% вмістом алмазів.

Читайте також  Кожна п'ята пачка- фальсифікат. Опубліковано результати дослідження вершкового масла в Україні

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело -