У Мінсоцполітики розповіли, коли можуть підвищити «мінімалку»

Підвищення мінімальної заробітної плати можливе лише за умови перевиконання доходів бюджету.

У бюджеті поки що немає коштів для підвищення мінімальної зарплати, а чи зможе уряд знайти необхідні кошти, стане зрозуміло на початку липня цього року. Про це розповів в ефірі Радіо Свобода міністр соціальної політики України Андрій Рева.

«У першому кварталі було недовиконання бюджету майже на 6 мільярдів. У травні практично вийшли «в нуль». За підсумками червня – ми зараз дивимося. Можна буде сказати тільки на початку липня», – заявив Андрій Рева.

Він пояснив, що підвищення «мінімалки» потребуватиме додаткових перерахувань коштів із державного бюджету в місцеві. На думку міністра, є кілька варіантів, де віднайти необхідні гроші, – митниця та тіньова зайнятість.

«Треба збільшувати дохідну частину бюджету. Зараз ви бачите, які заходи вживаються щодо контрабанди на митниці. Впродовж літа ми вживатимемо серйозних заходів щодо «тіньової» зайнятості, відносно тих «рабовласників», які не хочуть реєструвати людей», – зазначив Андрій Рева.

Він додав, що також треба буде попрацювати з місцевими органами влади щодо «справедливого перерозподілу доходів від податку на доходи фізичних осіб», щоб при підвищенні мінімальної зарплати уряду не довелося збільшувати фінансування місцевих бюджетів.

З 1 січня 2018 року мінімальна зарплата в Україні становить 3723 гривні.

Віце-прем’єр-міністр Павло Розенко вважає, що цього року її можливо підвищити до 4200 гривень.

 

Читайте також  В Україні зміняться правила проїзду для пільговиків - заява Мінсоцполітики

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело -