Важливе попередження батькам: Тільки за один день в Україні трагічно загинуло п’ять дітей

Україною прокотилася хвиля смертей дітей. Тільки за один день, 30 травня, загинули 5 хлопців в результаті трагічних випадків на воді. Про це повідомив перший заступник голови Нацполіції В’ячеслав Аброськін.

Так, на Волині в двох районах в ставках потонули двоє хлопчиків 2009 р.н. і 2010 р.н. На Вінничині потонув хлопчик 2010 р.н., на Тернопільщині – хлопчик 2011 р.н., та в Києві – хлопець, 2004 р.н.

«Звертаюся до всіх батьків – будьте уважні до своїх дітей, переконаний, що не можна дітям без нагляду перебувати біля водойм. Пояснюйте правила безпеки на воді, тільки так можна буде їм зберегти життя », – зазначив В’ячеслав Аброськін

Нагадаємо, у Верховній Раді зареєстрували новий законопроект, яким посилюється кримінальна відповідальність за ряд злочинів. Зокрема, мова йде про відповідальність рятувальників на пляжах.

Законодавча ініціатива передбачає введення кримінальної відповідальності для рятувальників на пляжах, якщо ті не виконують покладені на них професійні обов’язки.

У документі наголошується, що загибель на воді є третьою за частотою причиною смертності. Щорічно в світі тоне 400000 чоловік. В день – 40, з яких 7% – це діти.

Тим часом, в Україні статистика також гнітюча – так, згідно з офіційними заявами ДСНС: в 2014 році в Україні потонуло 362 людини; в 2015 на воді загинули 700 осіб, а в 2016 цифра зросла до 864 осіб.

У разі вступу закону в силу, за халатне ставлення матроса-рятувальника з поставленими обов’язків, в результаті яких відпочиваючий отримав середні тілесні ушкодження, пропонується карати штрафом від 1700 грн до 4250 грн, громадськими роботами на строк до двохсот годин або відправляти на виправні роботи до одного року.

Читайте також  Зеленський зробив гучну заяву щодо створення приватних армій в Україні

За тяжкі тілесні ушкодження пропонується ввести покарання-штраф від 4250 грн до 8500 грн; громадські роботи від 150 до 240 годин; арешт до шести місяців.

Згідно із законопроектом, якщо дії рятувальника привели до смерті відпочиваючого, пропонують обмежувати свободу на термін від трьох до п’яти років або садити в тюрму на той самий строк.

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело -