У Міністерстві зазначають, що нова форма рецепту є передумовою для впровадження електронного рецепту, який буде зручнішим як для медзакладів, так і для пацієнтів. Також нові зміни дають право виписувати рецепти лікарям, що здійснюють медичну практику як приватні підприємці.
Нові вимоги вступили дію сьогодні, 22 травня. Відповідний наказ МОЗ України опублікований в офіційному віснику України.
«Головні зміни стосуються нормативного регулювання впровадження електронного рецепту. Проте поки електронний рецепт буде поступово впроваджуватися, нові поля заповнюватимуться на паперових бланках», – йдеться у повідомленні на сайті МОЗ.
Відтепер рецепти форми ф-1 мають містити таку інформацію про лікаря:
– найменування закладу охорони здоров’я або ПІП ФОП;
– адресу закладу охорони здоров’я або ФОП, код ЄДРПОУ/ Реєстраційний номер облікової картки платника податків;
– реквізити ліцензії на медичну практику або рішення органу ліцензування.
У відомостях про пацієнта лікар повинен зазначити прізвище, ініціали та вік пацієнта, а також номер його амбулаторної чи стаціонарної картки. Номер картки поєднуватиме історію лікування пацієнта з усіма даними про нього в системі E-health. Також він допоможе уникнути плутанини, у разі якщо різні пацієнти матимуть однакові імена та дату народження.
Назва лікарського засобу зазначається латинською мовою за назвою діючої речовини (МНН – міжнародною непатентованою назвою).
Нові вимоги стосуються лише рецептів форми ф-1. Заклади охорони здоров’я можуть використовувати стару форму паперового рецепту ф-1 з червоною печаткою «вартість підлягає відшкодуванню» до того часу, поки наявні бланки не закінчаться.
Шукайте деталі в групі Facebook