“Штраф у 1190 гривень”: Нові покарання за в’їзд в зону АТО. Що необхідно знати, щоб не стати порушником

За порушення порядку в’їзду або виїзду в район проведення антитерористичної операції будуть штрафувати. Президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон 26 квітня.

Зокрема, Закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення прикордонної безпеки держави” передбачає, що в’їзд або виїзд із зони АТО поза контрольних пунктів тягне за собою штраф у розмірі від 30 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (510-850 грн).

Порушення порядку, вчинене групою осіб або людиною, який вже притягувався до адміністративної відповідальності за це, передбачає штраф в розмірі від 50 до 70 неоподатковуваних мінімумів (850 – 1 190 грн).

Більш того, закон передбачає, що порушник може бути затриманий на термін до 3 годин для складання протоколу, а в разі необхідності – до 3 діб для встановлення особи або обставин правопорушення. Це ж стосується і тих, хто злісно не підкорявся законному розпорядженню або вимозі військовослужбовця чи прикордонника.

Нагадаємо, що в’їзд на неконтрольовану територію Донбасу та виїзд із неї буде відбуватися в 7 пунктах пропуску за пред’явлення паспортного документа й перепустки, виданої Координаційними групами.

Пункти пропуску знаходяться по напрямках “Луганськ – Щастя – Новоайдар”, “Луганськ – Станиця Луганська – Широкий”, “Фащівка – Дебальцеве – Артемівськ”, “Горлівка – Артемівськ”, “Донецьк – Курахове”, “Донецьк – Маріуполь (через Волноваху)” та “Новоазовськ – Красноармійськ – Талаківка – Маріуполь”.

Перепустки оформлюють координаційні групи, створені при управліннях (відділах) МВС районів у містах Старобельськ, Дебальцеве, Велика Новосілка, Маріуполь.

Перепустка видається особам, які досягли 18 років. Дані про неповнолітніх осіб вносяться до перепусток їхніх батьків або законних представників.

Видача перепусток здійснюється протягом 10 діб. Доставка виписаних перепусток до блокпостів покладається на Координаційну групу.

Читайте також  Розмитнення євроблях і нові штрафи з 24 серпня: що варто знати власникам авто на іноземній реєстрації

Отримати перепустку також можна протягом доби на контрольних пунктах в’їзду-виїзду чи блокпостах першого рубежу на вказаних напрямках руху за наявності відповідних документів (телеграма, завірена закладами охорони здоров’я, про смерть або хворобу близьких осіб; документ, що підтверджує місце поховання близьких осіб) і за письмовим чи усним погодженням керівника Координаційної групи.

Перепустка видається для одноразового або багаторазового в’їзду та виїзду, вона дійсна протягом указаного в заяві документально підтвердженого терміну, що для іноземців чи осіб без громадянства не може перевищувати дозволений строк перебування в Україні.

Перепустка громадянам України видається за умови надання особою згоди на обробку та зберігання її персональних даних у базі та за наявності однієї з таких підстав:

1) проживання на неконтрольованій (контрольованій) території особи, яка намагається в’їхати на цю територію, або її близьких родичів чи членів сім’ї, що підтверджується документами, виданими уповноваженими державними органами України;

2) розташування місця поховання на неконтрольованій (контрольованій) території близьких родичів або членів сім’ї, що підтверджується документами;

3) смерть близьких родичів або членів сім’ї на неконтрольованій (контрольованій) території, що підтверджується документами;

4) право власності на об’єкти нерухомості, які знаходяться на неконтрольованій (контрольованій) території;

5) необхідність участі у забезпеченні національних інтересів України з метою мирного врегулювання конфлікту, чи з гуманітарною питань;

6) необхідності виконання функцій в рамках діяльності міжнародних організацій, членом яких є Україна (за клопотанням або погодженням з МЗС);

7) здійснення регулярних поїздок на неконтрольовану (контрольовану) територію, пов’язаних із трудовою діяльністю працівників залізниць.

Перепустка іноземцям або особам без громадянства видається в разі: проживання на неконтрольованій (контрольованій) території близьких родичів чи членів сім’ї; розташування там могил близьких; смерті близьких родичів чи членів сім’ї на відповідній території; участь в урегулюванні конфлікту, гуманітарна місія (за клопотанням чи погодженням з МЗС); дипломатичні та консульські функції (за клопотанням чи погодженням з МЗС).

Читайте також  “Одразу після допиту?”: Порошенко з родиною покинув територію України. Відмовився від держохорони – ЗМІ

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело -