Жінки будуть служити нарівні з чоловіками: Рада змінює закон про військовий обов’язок

Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроект “Про внесення змін до Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу” щодо уточнення питань військової служби за контрактом”.

За ухвалення відповідного проекту закону №6473 за основу проголосувало 231 депутат при мінімально необхідних 226, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Авторами законодавчої ініціативи є семеро народних депутатів, зокрема секретар Комітету з питань національної безпеки і оборони Іван Вінник, голова комітету Сергій Пашинський, голова Постійної делегації у Парламентській асамблеї НАТО Ірина Фріз.

У проекті пропонується внести до статей 20, 23 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» зміни, якими особам обох статей надаються рівні можливості щодо укладення контракту на проходження військової служби, визначивши, що жінки можуть укладати контракт на проходження військової служби до досягнення граничного віку перебування на військовій службі.

Також надається право військовим комісаріатам (командирам військових частин) на звернення до Служби безпеки України для перевірки відомостей стосовно причетності до дій, спрямованих на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, шляхом направлення відповідних запитів.

Законопроектом передбачається доповнити статтю 23 закону “Про військовий обов’язок і військову службу” нормою про те, що під час дії особливого періоду для військовослужбовців за їх бажанням, строк проходження військової служби за новим контрактом може бути продовжено на строк 1 до 10 років.

Читайте також  Не має аналогів на українському ринку: Нова пошта запустила зручну послугу для своїх клієнтів

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело -