Дійшли до краю: українцям не вистачає грошей навіть на похорон

Більшість українців після смерті кремують, оскільки це коштує дешевше, ніж поховання.


В Україні налічується близько 35 тис. місць поховання. Як правило, це сільські кладовища, де людей ховають в гробах. А ось у жителів міста виникають проблеми з похованням загиблих родичів.

“У нас зносять старі кладовища, а на їх місцях будуються то офісно-розважальні заклади, то будівлі судів. Пам’ятаєте, як суд побудували на кістках? Просто могили знесли і побудували будівлю суду. Там дійсно творилася чортівня”, – говорять фахівці.

Наприклад, в Києві, за словами експертів, немає непереповнених кладовищ. Якщо люди дуже хочуть поховати родича в столиці, то їм доводиться платити хабарі державним службам і комунальним конторам.

Альтернативний варіант для багатьох городян – кремація. Цей ритуал коштує набагато дешевше, але тут теж не все так просто. Експерти відзначають, що крематорії є лише в Києві, Харкові та Одесі. Померлих для спалення везуть туди з інших міст.

У Києві кремують близько 90% померлих, а в інших містах – приблизно 70%.

В країні немає приватних крематоріїв, при цьому їх будівництво поки не передбачається. Мінімальна вартість кремації зараз становить 5 тис. грн.

Нагадаємо, в лютому в Україні спостерігалося зниження темпів зростання інфляції, але ціни на продукти зі “споживчого кошика” продовжили зростати.

За даними Державної служби статистики, споживча інфляція в лютому склала 0,9% в порівнянні з 1,5% в січні.

Рівень інфляції з початку року досягнув 2,4%, тоді як за аналогічний період 2017 року він становив 2,1%.

Лідером за рівнем подорожчання в лютому стали фрукти – 6,8%.

Риба та продукти з неї за останній місяць подорожчали на 2,4%, хліб – на 1,6%, овочі – на 1,5%, макаронні вироби – на 1,2%, кисломолочна продукція – на 1%, алкоголь – на 0,7%.

Читайте також  Осінь змін. Що чекає на українців та їхні гаманці

У той же час деякі продукти минулого місяця подешевшали. У лютому на 3,2-0,7% знизилися ціни на гречку (-3%), яйця (-1,6%), на м’ясо і м’ясопродукти (-0,3%), цукор (-0,7%).

Серед споживчих товарів подешевшали одяг (-2,2%) і взуття (-3,7%). Ліки та медичні товари додали 1%, побутова техніка й товари для дому – 1,3%. Вартість сигарет піднялася на 2,1%, бензину – на 2,2%.

Разом з тим знизилася середньомісячна зарплата за січень, яку люди отримали в лютому. У порівнянні з груднем 2017-го, номінальна зарплата склала всього 87,9%, а реальна – 86,6%. У січні минулого року номінальна зарплата зросла в порівнянні з груднем на 19,8%, а реальна – на 18,6%.

Шукайте деталі в групі Facebook