В Україні по-новому рахуватимуть використаний газ: як зміняться суми у платіжках

В Україні по-новому рахуватимуть використаний газ: як зміняться суми у платіжках

В Україні змінять облік газу з кубометрів на одиниці енергії, що може скоротити суми у платіжках для тих, хто отримує неякісне блакитне паливо. Платити доведеться не за отримані обсяги, а за енергію.

Як написав у своїй колонці на ЕП експерт ринку Олексій Дубовський, природний газ, що видобувається з різних родовищ, відрізняється за фізико-хімічним складом, а отже, і якістю.

Теплотворність газу відрізняється залежно від джерела, таких як український газ (7,8 – 9,6 Мкал/куб.м), газ ПАТ “Газпром”, що надходить транзитом до ЄС (8 – 8,38 Мкал/куб.м), та європейський газ (8,19 – 8,4 Мкал/куб.м).

Газ різний, але зараз платити за нього доводиться ту саму ціну. Нові правила дозволять цю проблему вирішити.

“Також перевагою є той факт, що порівнювати ціни на газ та електроенергію стане простіше, що дозволить як малому та середньому бізнесу, так і споживачам ефективніше використовувати свої кошти”, – зазначає експерт.

При цьому поки що законодавчу базу з цього питання до кінця не прописано. А тому можуть виникнути приховані ризики для споживача, вважає голова Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко.

Тобто споживач може отримати перерахунок обсягу кіловат-годин, як у зниженому так і в підвищеному варіанті. Тому сказати, як саме зміняться суми у платіжках, поки що неможливо.

При цьому експерти вказують на проблему – споживачам газу, ймовірно, доведеться встановити нові лічильники. Наразі спеціальний лічильник в Україні знайти практично неможливо.

Коли з’явиться новий облік та такі лічильники масово завезуть до країни, ціна може неприємно здивувати. Нині такі прилади обліку коштують до 25 тис. грн.

Читайте також  Новий тарифний "сюрприз": українцям підвищують плату за вивіз сміття

Є ще один спірний нюанс, зазначав Попенко. За його словами, поки що законодавчу базу за новим принципом розрахунку газу кінця не прописано.

А тому можуть виникнути приховані ризики для споживача, вважає глава Союзу споживачів комунальних послуг: “У законопроєкті прописано, як буде перерахунок з кубометрів на кіловат-години. Там є два моменти: підвищені норми розрахунку і знижені. Що це означає? Це не роз’яснюється”, – дивується експерт.

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело