Як повістки розсилатимуться поштою після 16 липня: пояснення юриста

Як повістки розсилатимуться поштою після 16 липня: пояснення юриста

Військовозобов’язані будуть вважатися оповіщеними навіть у тому разі, якщо відмовляться від отримання поштового відправлення.

Юрист розповів, як повістки розсилатимуться поштою військовозобов’язаним після 16 липня.

“Після 16 липня у нас з’являються нові учасники мобілізаційної епопеї, а саме – працівники “Укрпошти”… Починаючи із 17 липня, представники ТЦК матимуть право надсилати військовозобов’язаним повістки поштою”, – повідомив юрист компанії “Столична правова група” Володимир Прядка у своєму відео в Youtube.

Він уточнив, що повістки будуть надсилатися засобами поштового зв’язку, рекомендованим поштовим повідомленням з описом вкладення і повідомленням про вручення.

“Якщо ви дані оновите до 16 липня, і при цьому, вкажете адресу свого фактичного проживання – повістка має бути вам направлена на цю адресу. Другий варіант, якщо ви даних не оновите – повістку будуть направляти на адресу вашого зареєстрованого чи задекларованого місця проживання. Найбільша проблема цих повісток у тому, що постанова №560 передбачає, що для того, аби вважати військовозобов’язаного оповіщеним такою повісткою, достатньо проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримання поштового відправлення чи проставлення відмітки про відсутність особи за адресою”, – наголосив юрист.

Окремо юрист також розповів про перевірки військо-облікових документів.

“Перевірки військово-облікових документів у громадян на вулицях нікуди не зникнуть і будуть проходити після 16 липня. Результати цих перевірок залежатимуть від того, чи будуть у військовозобов’язаного громадянина оновлені військово-облікові дані, чи ні. У випадку, коли у військовозобов’язаних не виявиться відповідних документів, чи їхні документи будуть неактуальними або не оновленими відповідно до вимог закону про мобілізацію, тоді, такій особі, буде вручена повістка до ТЦК СП на оновлення військово-облікових даних”, – сказав юрист.

Читайте також  Як по-новому можуть ловити ухилянтів та кому виб’ють двері: що каже про військову поліцію адвокатка

Крім того, він сказав, що відсутність документів є порушенням правил військового обліку, і відповідно, може бути підставою для накладення штрафу за статтею 210 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело