“Пенсіонерам дали 10 днів, літніх українців чекають великі втрати”: пенсія пропаде, якщо не встигнути цього зробит

“Пенсіонерам дали 10 днів, літніх українців чекають великі втрати”: пенсія пропаде, якщо не встигнути цього зробит

Деяким українцям можуть зменшити пенсію на 20%, якщо вони працевлаштуються і не повідомлять про це Пенсійний фонд України (ПФУ) протягом 10 днів. Працюючі пенсіонери повинні вчасно інформувати ПФУ про зміни в своєму статусі, щоб уникнути штрафів та утримання частини пенсії.

Як інформує “Obozrevatel”, про це повідомляє ПФУ. Пенсіонери, які знайшли роботу або звільнилися, повинні повідомити про це ПФУ протягом 10 днів з моменту зарахування на роботу або звільнення.

Це стосується також початку або припинення підприємницької діяльності. Якщо пенсіонер не виконає цю вимогу, він ризикує втратити частину своєї пенсії.

Вас може зацікавити:Рекордна спека повертається, але частину областей накриють дощі: синоптики дали прогноз на початок тижня в Україні. Карта Вас може зацікавити:Українцям доведеться повернути гроші: Кабмін встановив обмеження на купівлю генераторів

Для громадян, які продовжують працювати, пенсія нараховується за іншими правилами. Зокрема, їхні пенсії не індексуються щороку, а перераховуються раз на два роки з урахуванням нового стажу. Пенсіонерам, які достроково вийшли на пенсію за вислугою років і знову влаштувалися на ту саму роботу, виплати пенсії взагалі призупиняються. Важливо також зазначити, що працюючим пенсіонерам не нараховуються надбавки та підвищення, які передбачені для непрацюючих пенсіонерів.

Якщо ПФУ з’ясує, що пенсіонер працює, але не повідомив про це, він повинен буде повернути частину незаконно нарахованої пенсії. Це можна зробити добровільно, але якщо пенсіонер відмовиться, переплату буде утримано примусово з кожної пенсії. За законом, усю пенсію вирахувати не можна, тому з кожної виплати можуть утримувати до 20%.

Для повідомлення про працевлаштування пенсіонер може звернутися до органу Пенсійного фонду особисто або зробити це онлайн через вебпортал електронних послуг ПФУ або портал Дія. Під час онлайн-звернення необхідно використовувати кваліфікований електронний підпис.

Читайте також  Мінцифри впровадило нову послугу для пенсіонерів

У Польщі пенсію від Управління соціального страхування (ZUS) можуть отримати українці, які працювали навіть один день. Однак не йдеться про мінімальну пенсію. Внесок розділять на середню тривалість життя на пенсію. Тобто в такому випадку пенсія може бути в мізерному розмірі.

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело