Бронювання не захистить: кого можуть мобілізувати прямо з ТЦК

Бронювання не захистить: кого можуть мобілізувати прямо з ТЦК

Чому навіть із бронюванням можна піти на фронт.

Незважаючи на наявність бронювання, деякі категорії українців можуть бути мобілізовані. І хоча бронь захищає від обов’язкового призову, існує виняткова умова, за якої навіть заброньовані особи можуть стати частиною Збройних Сил України. Головне — це добровільна згода самого громадянина.

За словами адвокатки Олени Пономаренко, ті українці, які отримали бронювання через роботу чи інші причини, можуть бути мобілізовані лише за власним бажанням. Тобто, жоден військкомат не має права примусово призвати людину з офіційною бронню, якщо вона не погодилася добровільно.

Для того, щоб уникнути непорозумінь у ТЦК (територіальному центрі комплектування), важливо підготувати всі необхідні документи, що підтверджують статус бронювання. Найголовнішим з них є витяг про бронювання, який можна отримати у роботодавця. Він забезпечує офіційний захист від призову.

Проте в ТЦК можуть бути випадки, коли громадян, навіть із бронюванням, намагаються переконати добровільно підписати згоду на мобілізацію. Тому під час відвідування військкомату важливо залишатися пильним і не піддаватися тиску.

Окрім того, юристи радять брати з собою всі документи, що підтверджують статус і причини бронювання, щоб уникнути будь-яких спірних ситуацій або можливих помилкових рішень. Важливо пам’ятати, що бронь гарантує захист лише в рамках чинного законодавства, і жодна особа не може бути призвана без її згоди.

Читайте також  Пенсіонери у сльозах: стало відомо, які надбавки будуть при "підвищенні" пенсій - це просто знущання

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело