З якими хворобами можуть звільнити з ЗСУ: адвокати дали перелік

З якими хворобами можуть звільнити з ЗСУ: адвокати дали перелік

У разі звільнення зі служби, військовослужбовець має право на компенсацію.

На жаль, медичні проблеми можуть змусити військовослужбовців припинити свою службу в Збройних Силах України. Відповідно до Положення про військово-лікарську експертизу та медичний огляд в ЗСУ, установлений перелік хвороб, які можуть бути підставою для звільнення зі служби. Про це пише адвокатське об’єднання Бачинський та партнери.

За даними юристів, цей перелік забезпечує здоров’я та безпеку військовослужбовців, які навіть при найкращих зусиллях не можуть виконувати свої службові обов’язки з-за хвороб або медичних проблем.

Список можливих захворювань

  • Серцево-судинної системи, що викликають порушення функцій серця та/або кровообігу, які не піддаються медикаментозному лікуванню.
  • Захворювання органів дихання та внутрішньої секреції, що викликають порушення їх функцій, які не піддаються медикаментозному лікуванню.
  • Захворювання нервової системи, що викликають порушення координації рухів, епілептичні припадки, церебральний інсульт, які не піддаються медикаментозному лікуванню.
  • Захворювання зорової системи, що викликають порушення зору та перешкоджають виконанню службових обов’язків, які не піддаються медикаментозному лікуванню.
  • Захворювання органів травлення, що викликають порушення функціонування органів травлення та/або порушення поглинання корисних речовин, які не піддаються медикаментозному лікуванню, захворювання крові та кровотворних органів, що викликають порушення складу крові та її функціонування, які не піддаються медикаментозному лікуванню.
  • Хронічні гострі захворювання, що викликають значні обмеження фізичної активності, які не піддаються медикаментозному лікуванню.

Юристи також пояснили, що рішення про звільнення приймається після проведення ВЛК та медичного огляду.

“У разі звільнення зі служби, військовослужбовець має право на компенсацію відповідно до законодавства”, – додають фахівці.

Читайте також  "Слуга народу" хоче ввести нову мову в Україні – як у Росії, та не зовсім

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело