Економічне бронювання від мобілізації: у Раді зареєстрували новий законопроєкт
Законопроєкт передбачає, що однією з ключових умов для бронювання є сплата податків на суму не меншу, ніж встановлений розмір мінімальної заробітної плати на поточний місяць.
У Верховній Раді України з’явився новий законопроєкт №11308 про економічне бронювання, хоча нещодавно ЗМІ заявили, що в Офісі Президента від такої ідеї відмовились. Його автором є народний депутат від партії “Слуга народу” Георгій Мазурашу. Згідно з документом, бронюванню підлягають громадяни військовозобов’язаного віку, які офіційно працевлаштовані або займаються підприємницькою діяльністю.
Нардеп пропонує, щоб однією з ключових умов для бронювання була сплата податків на таку суму, яка є не меншою, ніж встановлений розмір мінімальної заробітної плати на поточний місяць. Законопроєкт Мазурашу також передбачає автоматичне бронювання. Він пропонує, щоб його здійснювали шляхом щомісячного інформування відповідних органів через засоби електронного зв’язку або іншим доступним способом.
“Для підтвердження бронювання необхідно надати докази сплати податків. Функція збору, обробки та передачі відповідної інформації районним (міським) територіальним центрам комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) покладається на орган, визначений Кабінетом Міністрів України”, – йдеться у законопроєкті.
Тепер цей документ розглянуть профільні комітети. Якщо визнають документ доцільний – можуть поставити на голосування.
Дискусії з приводу економічного бронювання
У Верховній Раді думки про доцільність такої броні розділилися. Народний депутат Муса Магомедов розповів нашому виданню, що мінусів від такого рішення, на його думку, від такого рішення буде більше, аніж плюсів. Він вважає, що економічне бронювання може створити розкол у суспільстві та лише нашкодити економіці країни.
Водночас голова економічного комітету Дмитро Наталуха, сумнівається у достовірності інформації щодо відмови від ідеї економічного бронювання на Банковій, яку цього тижня розповсюдили ЗМІ. За його словами, якби Генштаб був би проти, йому не було б за що забезпечувати захисників на фронті, які вже зараз купують зброю за власний кошт. Ба більше, за його словами, ініціативна група з цього питання проводила дискусії з Генштабом, Міноборони, Мінекономіки, Міністерством стратпрому – категоричних відмов не було.
Нагадаємо, Верховна Рада розглядала загалом два варіанти економічного бронювання. Перший передбачає, що розмір податків із зарплати військовозобовʼязаного має бути 35 тисяч гривень. Цієї суми, як зазначається, вистачить для утримання одного бійця. А другий варіант передбачає квоту на підприємство для військовозобовʼязаних.
Шукайте деталі в групі Facebook