“Цих чоловіків знайдуть за 15 днів, ухилянти приголомшені штрафами і новим способом мобілізації”: повістки і ТЦК

“Цих чоловіків знайдуть за 15 днів, ухилянти приголомшені штрафами і новим способом мобілізації”: повістки і ТЦК

Голосування за новий законопроєкт у другому читанні мають розпочати у квітні. Верховна Рада вже у квітні має ухвалити у другому читанні законопроєкт про мобілізацію. У ньому передбачена низка покарань для осіб, які ухиляються від призову, зокрема, позбавлення водійських прав.

Як інформує “ТСН”, адвокат Роман Кичко пояснив, як саме відбуватиметься ця процедура, якщо у законі залишать ці правки.

Адвокат підкреслив, що самостійно рішення про застосування подібних засобів впливу представники ТЦК та СП не будуть приймати. Позбавляти прав чи забирати авто може лише суд.

Так, у разі невиконання під час мобілізації військовозобов’язаним чи резервістом своїх обов’язків ТЦК та СП звертатиметься до Національної поліції для здійснення адміністративного затримання та доставлення військовозобов’язаного чи резервіста.

Якщо Нацполіція протягом 15 днів не змогла це реалізувати, ТЦК та СП надсилає військовозобов’язаному/резервісту вимогу (форму вимоги має встановити Міноборони).

Тим, хто зареєстрований в електронному кабінеті призовника, військовозобов’язаного, резервіста, вимога надсилається через кабінет.

В іншому разі вимога надсилається поштою і вважатиметься врученою в день вручення вимоги під розписку або в день, коли на пошті поставили відмітку про відмову в отриманні листа.

З цього часу військовозобов’язаний чи резервіст матиме 10 днів, щоб виконати вимогу, а саме – звернутись до ТЦК та СП. Якщо цього не відбулось, протягом 5 днів ТЦК має право звернутись до суду.

Суд призначатиме засідання, на яке запросять військовозобов’язаного. Категорія таких справ розглядатиметься за правилами адміністративного судочинства. Відколи відкрито провадження, юрист радить скористатися послугами захисника, адже рішення ухвалять доволі швидко – протягом 15 днів.

Читайте також  Одного разу я прийшов до свого друга і він показав мені бiлизну своєї дружини

Рішення суду подаватимуть до державної виконавчої служби, яка діятиме згідно з Законом України “Про виконавче провадження”. Проте у законі чітко не сказано, як мають виконувати рішення суду в частині обмеження права керувати транспортним засобом. Зараз таке обмеження накладають лише на тих чоловіків, які мають заборгованість зі сплати аліментів. А до ЗУ “Про виконавче провадження” поки не пропонують внести зміни, що стосуються обмеження права керування авто. Та не виключено, що такі зміни не запровадять згодом, каже Роман Кичко.

На думку Кичка, посвідчення водія не будуть вилучати. При зупинці транспортного засобу поліція перевіряє, чи особа має право на керування авто.

Якщо ж її обмежили у цьому, настає адміністративна відповідальність. Це порушення тягне за собою позбавлення права керування авто на строк від 3 до 6 місяців. Якщо особа знову порушила тимчасове обмеження, і знову сіла за кермо, на неї можуть накласти штраф у розмірі 20 400 грн.

За третє таке ж порушення передбачається штраф у розмірі двох тисяч чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (це 40 800 грн), з позбавленням права керування на строк від п’яти до семи років та з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого. У такому разі поліцейський навіть має право вилучити транспортний засіб і поставити його на штрафмайданчик.

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело