Хто з українців має право на бронь від мобілізації з 1 квітня – список

Хто з українців має право на бронь від мобілізації з 1 квітня – список

В Україні під час війни броні від мобілізації можуть отримати військовозобов’язані працівники критично важливих компаній, органів державної влади тощо.

В Україні під час війни мобілізації підлягають військовозобов’язані чоловіки віком від 18 до 60 років, але для них є певні винятки. Зокрема, на військову службу можуть не взяти “заброньованих” працівників критично важливих компаній, органів державної влади. Річ у тім, що 2023 року Верховна Рада ухвалила закон про порядок бронювання військовозобов’язаних, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації.

Згідно з документами, бронь може поширюватися на такі категорії громадян:

  • працівників органів державної влади, місцевого самоврядування, оскільки їхня робота необхідна для забезпечення функціонування цих органів в особливий період;
  • співробітників критично важливих підприємств, установ та організацій (наприклад, тих, що займаються виробництвом товарів, виконують роботи та надають послуги оборонного призначення для потреб ЗСУ);
  • працівників підприємств, які критично важливі для економіки та забезпечення життєдіяльності населення України під час війни.

Крім того, наразі мобілізації не підлягають військовозобов’язані народні депутати в період своєї каденції навіть без бронювання. Але депутати місцевих рад, працівники керівних посад мобілізації підлягають і бронювання на них не поширюється.

Мобілізація в Україні: що відомо
Нагадаємо, що в Раді озвучили деталі законопроєкту про мобілізацію. Як розповіли в комітеті Ради з нацбезпеки, оборони та розвідки, йдеться про обмеження кількості опікунів для людей з інвалідністю. Народні обранці зараз шукають прийнятну формулу.

У Кабміні розкрили плани Києва щодо мобілізації 500 тисяч українців. Україні для продовження боротьби з агресором Росією потрібні артилерійські снаряди, а також ракети великої та малої дальності, сказав Денис Шмигаль.

Читайте також  "Будуть служити всі": у військкоматі розповіли про майбутнє мобілізації в Україні

Боєць ЗСУ емоційно висловився про мобілізацію та необхідність молодих бійців. Військовий зауважив, що саме залучення молодих людей зумовили успіх “Азова” у 2014 році. На думку Жоріна, треба якомога більше залучати до війни молодь.

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело