Новий законопроєкт про мобілізацію: в Україні відбудеться масове затримання ухилянтів

Новий законопроєкт про мобілізацію: в Україні відбудеться масове затримання ухилянтів

В Україні зареєстровано законопроєкт №10209, яким пропонуються зміни правил мобілізації. Крім іншого, документ передбачає мобілізацію на ротаційній основі до 30% від особового складу правоохоронців.

Якщо його ухвалять, на Україну чекає хвиля поліцейського свавілля та тотальне затримання ухилянтів, пише РБК-Україна.

Таку думку висловив адвокат Роман Сімутін і пояснив, чому саме це може статися.

Як закон вплине на процес мобілізації
За словами Сімутіна, якщо законопроєкт вступить у дію, із 160 000 силовиків мобілізують майже 50 000. При цьому рішення про ротацію прийматимуть спільно з Генштабом та правоохоронним органом. Тобто те, хто саме із підлеглих поїде на ротацію, залежатиме від керівника підрозділу, відділу, главку.

Критеріями відбору, каже адвокат, будуть лояльність, виконання показників та вказівок. А найгіршим наслідком цього може стати вал замовних справ.

“Будеш варнякати, що потрібно керуватися законом, а не вказівками – підеш на ротацію. Не даватимеш робочих показників, наприклад, щодо кількості адмінпротоколів і штрафів – підеш на ротацію. Ігноруєш вказівки щодо затримання ухилянтів – займеш їхнє місце у війську”, – заявляє Сімутін.

Юрист вважає, що цей законопроєкт подали для того, щоб чинити тиск на правоохоронців, щоб змусити їх давати показники та виконувати незаконні вказівки. При цьому, ймовірно, його ухвалення будуть постійно відкладати.

Крім того, причиною появи цієї ініціативи може бути те, що депутати хочуть дійсно прийняти закон, тим самим вбивши двох зайців. Таке рішення дозволить виконати запит суспільства щодо відправки на фронт правоохоронців і водночас залишати тих, хто завжди виконає будь-які вказівки.

“Незалежно від фінального сценарію, це матиме негативні наслідки для суспільства. Адже поліціянтам доведеться доводити свою ефективність та незамінність перед начальством. І якщо протоколи за п’янку та штрафи і зараз клепають без дотримання процедур, то потім це явищем стане масовим”, – попереджує Сімутін.

Читайте також  “Країна чекала на це 28 років”: У Зеленського готують “революцію” у Раді. Що чекає на депутатів

Також експерт зауважив, що якщо поліція, визнаючи незаконність своїх дій, зараз намагається дистанціюватися від затримань ухилянтів, то незабаром це перетвориться на системне явище.

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело