Насувається пенсійний скандал: які українці залишаться без грошей через півроку?

Насувається пенсійний скандал: які українці залишаться без грошей через півроку?

Деяким українцям можуть припинити виплату пенсії вже через півроку. Але при цьому їх можна буде відновити. Проте відновленню підлягають не всі пенсії.

Як інформує “biz/today/ua”, про те, коли можуть призупинити виплату пенсії, хто в зоні ризику, і що робити, якщо гроші від ПФУ вже не приходять, розповіла в ефірі телемарафону заступник міністра соціальної політики Дар’я Марчак.

За словами чиновниці, механізм припинення виплати пенсій не новий. Він працює вже давно і прописаний у законі. Просто зараз із початком повномасштабної війни в Україні та великого потоку біженців цей механізм стали застосовувати частіше. Проте нині влада працює над тим, як його пом’якшити для деяких категорій громадян.

“Зараз ми навпаки працюємо над тим, щоб послабити та зробити цей механізм більш простим та адаптованим для тих громадян, які перебувають за кордоном або в зоні бойових дій і які мають проблеми з реалізацією цього механізму”, – пояснила чиновниця.

В яких випадках спрацьовує механізм припинення виплати пенсій?

Відповідно до закону, виплату пенсії припиняють нараховувати у тому випадку, якщо пенсіонер півроку (180 днів) не звертався за нею до поштового відділення (якщо гроші йому виплачує Укрпошта), або він за півроку нічого не витратив зі своєї банківської картки. Тобто, якщо на банківській картці пенсіонера не відбувається жодного руху грошей (не знімається готівка, не робляться покупки з картки або грошові перекази з неї), нарахування пенсії на цю картку припиняють.

“Ми не знаємо, що з цією людиною могло статися, і щоб гроші платників ЄСВ не платилися таким чином, що вони просто лежать і не використовуються ніким, ще кілька років тому було запроваджено цей механізм”, – пояснила чиновниця.

Читайте також  "Вовина тисяча": до якого числа даватимуть гроші і від чого залежать виплати

Однак такий процес припинення виплати пенсії не є незворотнім. Якщо виявилося, що пенсіонер живий і раптом вирішив “реанімувати” своє фінансове життя, йому відновлять виплати. Але для цього йому, звичайно, доведеться виконати деякі дії.

Так, потрібно буде пройти фізичну ідентифікацію. Простіше кажучи – підтвердити, що він живий. Раніше був лише один спосіб такої ідентифікації – особистий візит до банку. Так би мовити – показати себе і банкірам в очі подивитися. При цьому, звісно, “оглядинами” все не обмежується: пенсіонер має представити документи, які незаперечно доводять, що це він.

Однак тепер, враховуючи обставини, пов’язані з війною, можна пройти фізичну ідентифікацію онлайн.

“Раніше для цього треба було прийти у відділення Пенсійного фонду чи банку, зараз ми додали інструменти проходження ідентифікації через відео – зателефонувавши до Пенсійного фонду, можна сказати, що потрібно пройти відеоідентифікацію”, – розповіла Дар’я Марчак.

Крім того, можна пройти ідентифікацію через електронний кабінет у ПФУ за допомогою “Дія.Підпис”, а також надіславши листа до ПФУ або відвідавши особисто українське консульство (якщо людина перебуває за кордоном).

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело