Лише цього ще не вистачало: українців попередили про спалах небезпечної інфекції – що робити

Лише цього ще не вистачало: українців попередили про спалах небезпечної інфекції – що робити

Українців попередили про спалах небезпечної інфекції
Як стало відомо, що в Києві зафіксували перший випадок кору — захворіла 13-річна дитина, яка не мала щеплення КПК. Про це пише ТСН.

Так ось, до 3 років – у неї були протипоказання. А потім – батьки просто відмовилися робити щеплення. Дитина навчається в одній із київських гімназій: де з нею контактували 34 учні. Випадків захворювання на кір — цього року стало вп’ятеро більше, ніж минулого. Україна – на порозі спалаху цієї інфекційної хвороби. При цьому понад 260 тисяч дітей в Україні пропустили щеплення від кору.

Сімейні лікарі та педіатри переглядають картки своїх пацієнтів і майже у кожної дитини до 6 років бачать прогалини у календарі щеплень.

Більше 260 000 дітей у країні не мають другої чи жодної дози вакцини від кору. Серед цих сімей традиційно ті, хто відмовляється від вакцинації через свої переконання. Але й широкомасштабне вторгнення справляє свій вплив. З прикордонних регіонів виїхало чимало лікарів і просто фізично немає можливості зробити щеплення. Мільйони переміщених сімей, які не стежать за здоров’ям дітей, або не мають контакту зі своїми лікарями і думають, що не можуть зробити щеплення.

“Якщо ви маєте статус ВПО, щоб прищеплювати дітей не потрібно переукладати угоду з сімейним лікарем, достатньо просто прийти до найближчої амбулаторії”, – каже інфекціоніст Федір Лапій.

У Чернігівській області на вимогу санітарного лікаря не допускаються до очного навчання у садах та школах, якщо є прогалини у календарі щеплень. В області майже 4 тисячі дітей не були вчасно щеплені від кору. При цьому тут вже є перші випадки захворювання на кір, яких не фіксували понад 4 роки. А вірус дуже швидко поширюється. 9 із 10 дітей при контакті з хворим – інфікуються.

Читайте також  Зеленський назвав лікування COVID-19 в Україні одним із кращих у Європі

“Ми знаходимося на порозі великого спалаху кору. У нас досить низький рівень вакцинації на рівні 80-85%. По-друге, є певна циклічність спалахів – кожні 2-6 років”, – каже інфекціоніст Федір Лапій.

Останній спалах кору в Україні був у 2017-2019 роках. Тоді захворіло понад 100 тисяч дітей та дорослих. Півсотні померло. Щоб захистити дитину, достатньо двох щеплень КПК на рік і 6 років.

Нині у кабінетах щеплення вакцина американського виробництва. Можна щепитися навіть тим, хто купив довідку, щеплення не зробив, але зараз хоче убезпечити дитину.

90 тисяч дітей, що пропустити вакцинацію, вже наздогнали її. Але рівень колективного імунітету зараз не перевищує – 80%, для захисту необхідно – 95%. А саме кількість щеплених у суспільстві визначає наскільки масштабним може бути спалах кору в Україні.

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело